Americká vláda žiada lekárske záznamy hriešnika Armstronga

Lance Armstrong
Lance Armstrong Foto: SITA/AP

AUSTIN 6. augusta (WEBNOVINY) – Americká vláda chce vidieť lekárske záznamy bývalého cyklistiku Lancea Armstronga od jeho liečby rakoviny. Súdne záznamy ukazujú, že vládni právnici 30. júla poslali žiadosť o preverenie všetkých Armstrongových spisov v univeritnom medicínskom zariadení, ako aj darov, ktoré neskôr venoval tejto škole.

Federálna vláda žiada od rodáka z Austinu vrátenie takmer 40 miliónov dolárov, ktoré investovala v rámci sponzorskej podpory bývalého Armstrongovho tímu a súdi sa tiež o odškodnenie vo výške 100 miliónov USD.

To všetko pre dopingový podvod, vďaka ktorému cyklista vyhral sedemkrát za sebou Tour de France. Armstrongovi právnici kontrujú, že dopyt po lekárskych záznamoch predstavuje zásah do súkromia a od sudcu požadujú, aby zablokoval ich vydanie.

Údajné priznanie 43-ročného Američana lekárom z užívania zakázaných látok v roku 1996 bolo kľúčovým z množstva obvinení na adresu bývalého športovca – až do roku 2013, keď samotný Armstrong vyhlásil, že podvádzal počas svojho sedemročného kraľovania na Tour de France.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lance Armstrong