Americké lietadlo odklonili, cestujúca spôsobila poplach

Bez názvu
Americké lietadlo muselo pristáť v Bangore v štáte Maine, 22. máj 2012. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) – Americké lietadlo smerujúce z Paríža do Charlotte v Severnej Karolíne odklonili z trasy kvôli cestujúcej, ktorá tvrdila, že má pod kožou implantované zariadenie. Informovali o tom americké oficiálne miesta.

Ako uviedol portál CNN, lekári na palube lietadla ženu vyšetrili a nenašli nič, čo by podporilo jej tvrdenie. Zdroj z federálneho rezortu vnútra povedal, že žena nepredstavuje „v zásade žiadnu hrozbu,“ skôr je to prípad pre psychológa.

Utorňajší let z Paríža do Charlotte mal neplánovanú zastávku v Bangore. Lietadlo sprevádzali na letisko americké bojové stíhačky, 20 až 30-ročnú nemenovanú Francúzku narodenú v Kamerune po pristátí odviedla polícia s putami na rukách. Na palube Boeingu 767 bolo 179 cestujúcich a deväť členov posádky.

Podľa jedného z cestujúcich Andrewa Kobajašiho bola žena spotená a nervózna. „Všimol som si ju, bola taká čudná,“ povedal Kobajaši.

Federálny dôstojník pre CNN povedal, že nič nenaznačuje prítomnosť bomby. Žena v odkaze posádke uviedla, že má v tele implantované zariadenie, ale nepovedala, že je to výbušné zariadenie alebo že chce ohroziť let.

Pristátie v Bangore zdôvodnil pilot silným čelným vetrom, čo vyžaduje dočerpanie väčšieho množstva paliva. Ako však povedal Kobajaši, po pristátí sa im jeden z pilotov ospravedlnil. „Povedal, že normálne pasažierov informujú, ale letová kontrola im nariadila postupovať takto.“

„Bol som skôr zmätený, ako vystrašený. Stalo sa to veľmi rýchlo a veľmi potichu,“ povedal Kobajaši. Žena bola jednou z posledných, ktorí do lietadla nastúpili. Po incidente ju letušky odviedli dozadu, kde bola niekoľko hodín aj s lekárom. „Povedali nám, že niekto ochorel, ale že na palube je lekár,“ dodal Kobajaši.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom