Americký denník zverejnil video, ako raketa zasiahla ukrajinský Boeing

Boeing, Teherán, raketa, video
Zásah ukrajinského lietadla Boeing 737-800 raketou pri Teheráne. Reprofoto: www.youtube.com.
  • aktualizované 10. januára, 15:30

Denník The New York Times získal video, ktoré zachytáva, ako ukrajinský Boeing krátko pred jeho pádom pri Teheráne zasiahla raketa.

Boeing začal horieť po otočení

Záznam, o ktorom denník tvrdí, že ho overil, zobrazuje rýchlo sa pohybujúci objekt a explóziu. Horiaci objekt následne pokračuje v inom smere.

„Keď raketa zasiahla lietadlo, došlo k malej explózii, ale lietadlo neexplodovalo,“ uvádza americký denník s tým, že Boeing pokračoval niekoľko minút v lete a potom sa otočil späť k letisku. „Až po otočení sa začal horieť, následne explodoval a rýchlo sa zrútil,“ doplnil spomínaný denník.

Nehodu nikto neprežil

Boeing 737-800 spoločnosti Ukraine International Airlines (UIA) sa zrútil v stredu 8. januára 2020 ráno krátko po štarte z Medzinárodného letiska imáma Chomejního.

Havária následne spôsobila na zemi masívny výbuch, pravdepodobne preto, že lietadlo bolo pred plánovanou cestou do Kyjeva plné paliva. Piloti nepožiadalo o pomoc a pokúšali sa so strojom vrátiť späť na letisko. Nehodu nikto neprežil.

V lietadle sa nachádzalo 167 pasažierov a deväť členov posádky. Medzi pasažiermi sa viezlo 82 Iráncov, 63 Kanaďanov a tiež 11 Ukrajincov.

Z Ukrajincov boli deviati členovia posádky a dvaja pasažieri. Na palube sa tiež nachádzali desiati Švédi, štyria Afganci, traja Nemci a traja Briti.

Stroj smeroval do ukrajinského hlavného mesta Kyjev, kde mala väčšina pasažierov prestúpiť na lety do iných destinácií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing