Americký generál označil Rusko za najväčšiu hrozbu pre USA

Usa amerika vlajka zastava
Foto: ilustračné, SITA/AP

Washington 10. júla (WEBNOVINY) – Rusko predstavuje najväčšiu hrozbu pre národnú bezpečnosť Spojených štátov, vyhlásil vo štvrtok americký generál Joseph Dunford, ktorého šéf Bieleho domu Barack Obama navrhol za nového šéfa zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl. Biely dom sa však od jeho vyjadrenia rýchlo dištancoval, uviedla agentúra AP.

Štvorhviezdičkový generál pechoty Dunford na svojom vypočutí pred senátormi povedal, že „ak sa chcete rozprávať o štáte, ktorý by mohol predstavovať existenčnú hrozbu pre Spojené štáty, musel by som ukázať na Rusko“.

Dunford hovoril aj o ďalších hrozbách, medzi ktoré zaradil zvyšovanie vojenskej schopnosti Číny a jej prítomnosti v Tichom oceáne. Taktiež poukázal na Severnú Kóreu a jej balistické rakety a teroristickú organizáciu Islamský štát.

„Moje hodnotenie je však také, že Rusko predstavuje najväčšiu hrozbu pre našu národnú bezpečnosť,“ zdôraznil generál. Hovorca Bieleho domu Josh Earnest reagoval, že Dunfordovo vyjadrenie odráža jeho osobný postoj a nie „analýzu prezidentovho tímu pre národnú bezpečnosť“.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama