Americký minister zahraničia Mike Pompeo navštívi Slovensko

Mike Pompeo
Americký minister zahraničia Mike Pompeo. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák bude v utorok 12. februára rokovať so svojím rezortným partnerom zo Spojených štátov amerických Mikeom Pompeom, ktorý pricestuje na pracovnú návštevu SR.

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, ministri nadviažu na svoje washingtonské stretnutie z novembra minulého roku a prerokujú bilaterálne otázky, aktuálne bezpečnostné a zahraničnopolitické témy, ako aj priority nášho predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a v Organizácii pre hospodársku a rozvojovú spoluprácu (OECD).

„Stretnutie bude taktiež príležitosťou na zdôraznenie dôležitosti a praktického významu transatlantického partnerstva a prezentovanie postojov EÚ i Slovenska k regionálnym i globálnym otázkam,“ dodal rezort s tým, že ministra Pompea príjmu aj prezident SR Andrej Kiska a predseda vlády Peter Pellegrini.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMike PompeoMiroslav LajčákPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie OBSE Organizáca pre bezpečnosť a spoluprácu v EurópeOECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj