Americký prezident Obama sa teší na premiérku Radičovú

Obama
Americký prezident Barack Obama. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Na fórum o otvorenom vládnutí – Open Government Partnership pozval oficiálne listom predsedníčku vlády SR Ivetu Radičovú prezident USA Barack Obama.

Cieľom fóra je prediskutovať aspekty otvoreného vládnutia zahŕňajúceho transparentnosť, zodpovednosť, občiansku angažovanosť či boj proti korupcii. Fórum Open Government Partnership sa uskutoční v New Yorku v utorok 20. septembra. Jeho organizátormi sú spoločne prezident USA Barack Obama a prezidentka Brazílie Dilma Rousseffová.

Ako agentúru SITA informovali z Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR, Obama vyjadril v liste potešenie, že sa súčasná slovenská vláda rozhodla spolupodieľať na vytváraní nového partnerstva v oblasti otvoreného vládnutia a zároveň sa teší na osobné stretnutie s Ivetou Radičovou v New Yorku. Ako ďalej uviedol, na úvodnom stretnutí zakladajúci členovia podpíšu deklaráciu o otvorenom vládnutí a predstavia zámery spoločnej iniciatívy. Oboznámia sa tiež so stanoviskami jednotlivých vlád k Open Government Partnership.

Premiérka Radičová sa na fóre Open Government Partnership zúčastní v rámci svojej budúcotýždňovej pracovnej návštevy v USA, kam odlieta v pondelok 19. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaDilma RousseffováIveta Radičová