Americký sen je vraj zničený, spevák Foo Fighters sa hanbí za prezidenta Trumpa

Dave Grohl
Dave Grohl, spevák Foo Fighters

BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) – Americký spevák a gitarista Dave Grohl z kapely Foo Fighters sa hanbí za amerického prezidenta Donalda Trumpa. Štyridsaťdeväťročný interpret to uviedol v rozhovore pre britskú verziu magazínu GQ.

„Americký sen je v súčasnosti poničený. Pravdepodobne sa pohybujem v zahraničí častejšie ako súčasný prezident a jednej veci na rozdiel od neho chápem a to je, že svet nie je väčší, ako si myslíš. Všetci sme susedia. India, Ázia či Island nie sú v inej solárnej sústave. Hanbím sa za nášho prezidenta. Keď som v zahraničí, mám pocit, že by som sa mal za neho ospravedlniť,“ vyjadril sa muzikant.

Foo Fighters

  • Skupinu založil v roku 1994 spomínaný Dave Grohl. Urobil tak potom, ako zomrel Kurt Cobain – frontman legendárnej Nirvany, v ktorej Grohl pôsobil ako bubeník.
  • Skupina má na konte zatiaľ deväť štúdioviek – Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007), Wasting Light (2011), Sonic Highways (2014) a Concrete and Gold (2017).
  • Kapelu doteraz 29 ráz nominovali na prestížne ceny Grammy, pričom dvanásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave GrohlDonald TrumpKurt Cobain