Americký snoubordista Alex Deibold chcel v Pekingu útočiť na medailu, ale škaredý pád zmaril jeho plány

Alex Deibold
Americký snoubordista Alex Deibold. Foto: archívne, www.facebook.com

Zranenie hlavy sa mu stalo osudným. Americký pretekár v snoubordkrose Alex Deibold sa musel odhlásiť z nadchádzajúcich zimných olympijských hier v Pekingu. Minulý víkend na pretekoch Svetového pohára v Taliansku nezvládol svoju jazdu a škaredo spadol.

Deibold získal bronzovú medailu na ZOH 2014 v ruskom Soči v snoubordkrose a aj v Pekingu mal útočiť na jednu z medailí.

„Som vďačný za pocit úplného zotavenia sa v budúcnosti. Mám však zlomené srdce, že olympiádu vynechám,“ uviedol 35-ročný Deibold vo svojom stredajšom stanovisku. Tréner amerického tímu v snoubordkrose Peter Foley v tejto súvislosti skonštatoval: „Alex je pre tím obrovským prínosom a vždy je favoritom na medailu. Cítime neuveriteľné sklamanie, že nebude môcť súťažiť.“

Deibold je členom amerického snoubordového tímu od roku 2004. Vo svojej kariére zaznamenal šesť pódiových umiestnení na pretekoch Svetového pohára.

Ako informovala agentúra AP jedny z Deiboldových najpamätnejších pretekov sú práve tie olympíjské z roku 2014 v Soči. Tam Američan po skvelej jazde získal bronz, keď do cieľa prišiel za Pierrom Vaultierom z Francúzska a Nikolajom Oľuninom z Ruska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alex DeiboldPeter Foley