Amy Winehouse bude mať výstavu v Židovskom múzeu

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) – V Židovskom múzeu v londýnskej štvrti Camden si uctia pamiatku zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse výstavou s názvom Amy Winehouse: A Family Portrait.

Výstavu, s ktorej usporiadaním pomáhali aj speváčkin brat Alex a švagriná Riva, otvoria 3. júla, pričom potrvá do 15. septembra.

Návštevníci múzea si budú môcť na expozícii pozrieť napríklad speváčkinu prvú gitaru, zbierku hudobných nahrávok, jednu z cien Grammy alebo šaty, ktoré mala oblečené počas vystúpenia na festivale Glastonbury v roku 2008.

„Amy bola neuveriteľne hrdá na svoj židovsko-londýnsky pôvod. Zatiaľ čo iné rodiny chodili počas pekných dní na pláž, my sme vždy šli na East End. Takí sme jednoducho boli. Neboli sme pobožní, ale ctili sme si tradície. Dúfam, že svet bude mať na tomto veľmi vhodnom mieste možnosť vidieť aj druhú stranu nielen samotnej Amy, ale celej našej typickej židovskej rodiny,“ uviedol Alex Winehouse.

Amy Winehouse – Tears Dry On Their Own

Amy Winehouse

Amy Winehouse vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards.

O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

Obrazom: Amy Winehouse

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu.

V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011, dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse