Amy Winehouse ožije v dánskej divadelnej hre

WINEHOUSE
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Život zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse sa stal námetom novej divadelnej hry, ktorú v januári uvedie dánske Kráľovské divadlo v Kodani.

Ako divadlo v stredu uviedlo v tlačovom vyhlásení, predstavenie s názvom Amy sa bude sústrediť na „obrovský tlak, ktorý senzáciechtivá verejnosť vyvíjala na mladú hviezdu v čase, keď sa začali jej problémy„.

Ako podklad poslúžili rozhovory, ďakovné reči, koncerty, články, listy a piesne z albumov Frank (2003) a Back to Black (2006). V hre sa nevyhýbajú ani speváčkiným problémom s drogami a alkoholom či jej búrlivému manželstvu s Blakeom Fielderom-Civilom.

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Amy vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii.

Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky. V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najviac získanými cenami Grammy.

Obrazom: Speváčka s veľkým hlasom – Amy Winehouse

Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné.

Speváčka, ktorá bojovala so závislosťou od drog a alkoholu a zdravotnými problémami, skonala vo svojom londýnskom dome 23. júla 2011. Dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse