Andrea Bocelli sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou

Bocelli
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) – Taliansky tenorista Andrea Bocelli sa v piatok v kláštore Montenero v Livorne oženil so svojou dlhoročnou partnerkou a manažérkou Veronicou Berti.

Svadba sa konala v deň druhých narodenín ich dcéry Virginie. Na obrade sa zúčastnilo približne 60 hostí vrátane rodinných príslušníkov a priateľov.

Pre 55-ročného Bocelliho je to druhé manželstvo. V rokoch 1992 až 2002 bola jeho manželkou Enrica Cenzatti, s ktorou má synov Amosa a Mattea. Od rozvodu potom žil s Veronicou Berti.

Rodák z Toskánska počas svojej kariéry predal viac než 80 miliónov kópií nahrávok, vďaka čomu je najlepšie predávaným interpretom v histórii klasickej hudby.

Držiteľ viacerých rekordov sa na pódiách predstavil napríklad spolu s Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom, Sarah Brightman, Christinou Aguilerou alebo Céline Dion. Práve posledná menovaná povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andreu Bocelliho.

Jeho zatiaľ štúdiovkou je album Passione (2013), na ktorom si zaspieval s Jennifer Lopez a Nelly Furtado a zaradil naň tiež virtuálne dueto s Edith Piaf.

Informácie pochádzajú z webstránky www.italymagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea BocelliCéline DionJennifer LopezNelly FurtadoSarah Brightman