Andreas Žampa postúpil do druhého kola obrovského slalomu, lídrom je Kristoffersen

Andreas Žampa
Slovenský reprezentant Andreas Žampa. Foto: archívne, SITA/AP

KRANJSKA GORA 9. marca (WebNoviny.sk) – Nór Henrik Kristoffersen je po prvom kole lídrom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore.

Úradujúci majster sveta z Aare Kristoffersen vedie s náskokom 27 stotín sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom a 32 stotín pred Nórom Leifom Kristianom Netsvoldom-Haugenom. Už istý víťaz sezónneho hodnotenia v obrovskom slalome Rakúšan Marcel Hirscher je štvrtý s mankom 41 stotín.

Jediný slovenský reprezentant vo výsledkovej listine Andreas Žampa skončil tridsiaty (+2,38 s) a po tretí raz v tejto sezóne postúpil do 2. kola. Andreas Žampa bol už v tomto súťažnom ročníku SP v obrovskom slalome dvadsiaty v Adelbodene a dvadsiaty šiesty v Bansku. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 14.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.)

  • sobota:

Obrovský slalom mužov – po 1. kole: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:14,25 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,27 s, 3. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.! +0,32, 4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,41, 5. Loic Meillard (Švaj.) +0,50,… 30. Andreas Žampa (SR) +2,38 – postúpil do 2. kola.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas Žampa