Andrej Kiska nebude kandidovať na šéfa strany Za ľudí, čaká ho ďalšia operácia

Andrej Kiska
Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 28. júna, 10:55

Andrej Kiska (Za ľudí) nebude na najbližšom sneme strany kandidovať za predsedu strany a končí v politike. Bývalý prezident to v nedeľu oznámil v statuse na sociálnej sieti. Dôvodom ukončenia politickej kariéry je jeho zdravotný stav. Kisku čaká v pondelok 29. júna operácia platničky. Ide pritom o jeho druhú operáciu za posledný rok a tretiu za posledných päť rokov.

„Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike. Minulý rok operované srdce sa občas bezdôvodne stále silno rozbúcha a ukľudním ho len liekmi. Arytmia sa niekedy nepodarí odstrániť ani opakovanými zákrokmi,“ uviedol Kiska v statuse.

V piatok 26. júna preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta, už nebude kandidovať za predsedu strany.

„Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku,“ ozrejmil. Dodal, že každý je nahraditeľný a o budúcnosť svojej strany sa neobáva.

Na záver statusu poďakoval ľuďom za podporu a vyjadril presvedčenie, že ciele, vízie a hodnoty strany Za ľudí ostávajú po voľbách rovnaké ako pred nimi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie Za ľudí