Andrej Martin neprešiel cez osemfinále v Umagu, nad jeho sily bol Rubľov

Andrej Martin
Slovenský tenista Andrej Martin. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

UMAG 18. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Andrej Martin prehral za 117 minút 6:7 (5), 5:7 s ruským lucky loserom z kvalifikácie Andrejom Rubľovom vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Plava Laguna Croatia Open v chorvátskom Umagu (dotácia 540 310 eur, antuka vonku).

Martin doplatil aj na to, že v úvodnom sete nezužitkoval náskok 5:2 na gemy. V druhej časti vyrovnal z 3:5 na 5:5, ale potom ešte raz prišiel o servis a už sa nezachránil. Ešte len 19-ročnému 74. hráčovi hodnotenia Rubľovovi sa Martin nedokázal revanšovať za nezdar 6:2, 3:6, 3:6, ktorý inkasoval vlani v auguste na antukovom challengeri v talianskom Come.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Martin, 149. v počítačovom poradí k 17. júlu, prišiel o nádej obhájiť svoj vlaňajší senzačný prienik do finále tohto podujatia. Daviscupový reprezentant SR figuruje na 214. pozícii v nezáväznom online hodnotení, má značne realistickú šancu zmestiť sa o necelé dva týždne nad čiaru kvalifikácie newyorských grandslamových US Open.