Andrej Sekera: Fínska kuchyňa mi nevonia

Andrej Sekera
Andrej Sekera Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

HELSINKI 10. mája (WEBNOVINY) –

Andrej Sekera

Obranca Andrej Sekera (25) sa narodil v Bojniciach a základy hokeja sa naučil v Prievidzi. Počas strednej školy hrával v Trenčíne a ako 18-ročný odišiel do kanadskej ligy OHL, kde hral za Owen Sound. V roku 2004 si ho vo vstupnom drafte NHL vybral v treťom kole zo 71. miesta klub Buffalo Sabres, s ktorým podpísal 14. júla 2006 trojročný kontrakt. V NHL debutoval 9. decembra 2006 proti Montrealu Canadiens. Prvý bod v NHL zaznamenal 26. októbra 2007 v zápase proti Floride, prvý gól strelil 28. novembra 2007 proti St. Louis. V ostatnej sezóne odohral za Buffalo 69 zápasov a pripísal si tri góly a 10 asistencií.

Hokeja už bolo dosť, vyhlásil po víťaznom zápase 4:2 proti Kazachstanu obranca slovenského tímu Andrej Sekera. „Súper hral defenzívny hokej, štyria hráči bránili modrú čiaru a čakali na naše chyby. My ale máme body a to je dôležité,“ okomentoval stretnutie.

„Tešíme sa na dvojdňový odpočinok, regeneráciu. Načerpáme okrem síl aj nové myšlienky,“ povedal Sekera, ktorý sa počas šampionátu zatiaľ nestihol venovať ničomu inému, len hokeju a regenerácii. „Nemali sme čas na nič, dookola len jedlo, masáže a kino,“ vysvetlil.

Fínska kuchyňa v hoteli mu ale príliš nevonia. „Nie je to bohvieaké, stále nejaké ryby,“ vysvetlil a dodal, že stravu reprezentanti obmieňajú v reštauráciách blízkeho nákupného komplexu.

Napriek nabitému programu si ale stihol všímať aj hostesky šampionátu, ktoré na televíznej obrazovke pútajú pohľady mužských fanúšikov. „Z diaľky sú krajšie ako zblízka,“ usmieva sa. „Sú to také typické Fínky,“ uzavrel svoje hodnotenie dobre naladený Andrej Sekera.

Obrazom: Zápas Slovensko – Kazachstan

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Sekera