Andy Roddick triumfoval na turnaji v Atlante

Andy roddick
Gilles Muller

ATLANTA 23. júla (WEBNOVINY) – Domáci tenista Andy Roddick nasadený ako štvrtý získal titul vo dvojhre na turnaji ATP World Tour 250 BB&T Atlanta Open v americkej Atlante.

Dvadsaťdeväťročný niekdajší líder svetového rebríčka zvíťazil v nedeľňajšom finále miestnej singlovej súťaže nad luxemburským rovesníkom Gillesom Mullerom za 134 minút 1:6, 7:6 (2), 6:2.

Roddick momentálne figuruje na 27. priečke v renkingu, Mullerovi patrí 63. pozícia. Hostiteľ nastrieľal 18 es, od nevyspytateľného ľaváka ich inkasoval 20.

Víťaz newyorských grandslamových US Open 2003 Roddick si pripísal svoju druhú tohtoročnú trofej (32. celkovo), predtým sa radoval v júni na tráve v anglickom Eastbourne.

Teraz si po úvodnom sete nechal ošetriť rameno, napokon však predviedol obrat a nepustil Mullera za premiérovým singlovým primátom z hlavnej profesionálnej úrovne.

V bilancii zo vzájomných duelov zvýšil na 4:1, nadviazal na hladší úspech 6:3, 6:2 z marcového Miami na Floride.

„Bol som si dobre vedomý toho, že konkrétny výsledok setu je nepodstatný. V tenise je na rozdiel od mnohých iných športov jedno, či je skóre nejakej časti 6:1 alebo 7:6. Základný rozdiel je totiž rovnaký. Mne sa dnes podarilo nejako sa napokon predsa len presadiť v druhom dejstve, v treťom bol podľa mňa súper už trochu unavený,“ cituje Roddicka internetová stránka ATP.

Luxemburčan v dvanástej hre druhej časti odvrátil štyri setbaly a vynútil si tajbrejk, v ňom však okamžite mal manko minibrejku (0:2) a definitívu privodila strata servisu na 1:5. Rozhodujúca časť už jasne patrila favoritovi.

V prvých dvoch setoch som hral výborne, ale ku koncu druhej časti som začal byť veľmi nervózny. Akoby na mňa doľahla šanca na triumf. Bol som príliš roztrasený na to, aby som to dotiahol do úspešného konca. Navyše, Andymu sa čoraz viac darilo. Rozreturnoval sa, na príjme už dostával veľa loptičiek do hry a ja som kopil chyby. Asi som stratil sebadôveru, že môžem vyhrať až tak jednoducho, ako sa to črtalo,“ povedal Muller, ktorý má vo finále bilanciu 0:3. Naposledy mal šancu na titul už v roku 2005 v Los Angeles.

Vo finále štvorhry v Atlante Austrálčan Matthew Ebden a Američan Ryan Harrison zvíťazili nad takisto nenasadeným belgicko-americkým párom Xavier Malisse, Michael Russell za 84 minút 6:3, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra – finále:

Andy Roddick (USA-4) – Gilles Muller (Lux.) 1:6, 7:6 (2), 6:2 za 134 minút

Štvorhra – finále:

Matthew Ebden, Ryan Harrison (Aus./USA) – Xavier Malisse, Michael Russell (Belg./USA) 6:3, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 84 minút