Angela Merkelová by vládla Nemecku aj po nových voľbách

Merkelova
Foto: SITA/AP

BERLÍN 2. augusta (WEBNOVINY) – Súčasná koalícia nemeckej kancelárky Angely Merkelovej s najväčšou pravdepodobnosťou zostane pri moci aj po septembrových voľbách.

Vyplýva to z júlového prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila televízia ARD. V piatok zverejnené výsledky odhalili, že Merkelovej Kresťanskodemokratická únia (CDU) a jej koaličných slobodných demokratov z FDP by volilo celkovo 47 percent spomedzi viac ako 1500 opýtaných Nemcov.

Znamená to, že FDP sa podarilo prekročiť päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu. Na ich zaváhanie však čakajú sociálni demokrati z SPD. Ich podpora v kombinácii so stranou zelených a krajnými ľavičiarmi sa podľa aktuálneho prieskumu pohybuje na úrovni 46 percent.

Napriek tomu sa nepredpokladá, že by Merkelová nestala na čele vlády najväčšej európskej krajiny už po tretí raz. Stále je totiž najdôveryhodnejšou postavou na nemeckej politickej scéne, keď s jej prácou je podľa prieskumov spokojných takmer 70 percent Nemcov. Parlamentné voľby sú na pláne koncom septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová