Angela Merkelová začala kampaň, čaká ju 40-dňové turné

Angela merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: SITA/AP

BERLÍN 15. augusta (WEBNOVINY) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová stredu večer oficiálne začala kampaň pred septembrovými parlamentnými voľbami.

Merkelová sa postavila pred približne tisícový dav v centre mestečka Seligenstadt neďaleko Frankfurtu, kde ju privítali búrlivými ováciami.

Kancelárka, ktorá je označovaná za najmocnejšiu ženu sveta, poukázala na úspechy jej vlády dosiahnuté v zdravotníctve či vzdelávaní.

Rodáčku z východného Nemecka čaká v najbližších 40 dňoch až 56 obdobných vystúpení po celej krajine. Bolo by veľkým prekvapením, ak by sa po tretí raz nepostavila na čelo nemeckej vlády, čo potvrdzujú aj aktuálne prieskumy.

Podľa júlového prieskumu by Merkelovej Kresťanskodemokratickú úniu (CDU) a jej koaličných slobodných demokratov z FDP volilo celkovo 47 percent spomedzi viac ako 1500 opýtaných Nemcov. Znamená to, že FDP sa podarilo prekročiť päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu. Na ich zaváhanie však čakajú sociálni demokrati z SPD. Ich podpora v kombinácii so stranou Zelených a krajnými ľavičiarmi sa podľa prieskumu pohybuje na úrovni 46 percent. Merkelová je však stále najdôveryhodnejšou postavou na nemeckej politickej scéne, keď je s jej prácou podľa prieskumov spokojných takmer 70 percent Nemcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová