Angelina Jolie a Brad Pitt predávajú zámok Miraval

Angelina Jolie Brad Pitt
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) – Francúzsky zámok Miraval, ktorý patrí americkej herečke a režisérke Angeline Jolie a hercovi Bradovi Pittovi, je na predaj. Informoval o tom americký týždenník Us Weekly s odvolaním sa na zdroje z okolia páru, ktorý sa momentálne rozvádza. Ako uviedol jeden zo zdrojov, odborníci už údajne určili predajnú cenu sídla, pričom na trh by sa malo dostať v najbližších dňoch. Podľa ďalšieho zdroja dvojica vraj plánuje postupne odpredať aj zvyšok spoločného majetku.

Päťdesiatdvaročný Pitt a o 11 rokov mladšia filmárka si kúpili zámok Miraval v roku 2012, pričom zaň podľa odhadov zaplatili 60 miliónov dolárov. Rezidencia nachádzajúca sa v obci Correns je dokonca jedným z miest, v ktorom sa dvojica zosobášila.

Na pozemku s rozlohou približne 1200 akrov sa nachádzajú sídlo s 35 miestnosťami, bôrové lesy, olivové háje, kaskády, súkromné jazero či vodná priekopa. V blízkosti rezidencie sú i vinohrady, v ktorých prominentný pár produkuje ružové víno pod hlavičkou Jolie-Pitt. To sa však má podľa jedného zo zdrojov zmeniť, pričom v novej sezóne budú mať fľaše údajne etikety bez mien.

Držiteľka Oscara za úlohu Lisy v dráme Narušenie (1999) podala žiadosť o rozvod 19. septembra, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely a ako dátum odlúčenia 15. september. Losangeleský súd žiada o plnú starostlivosť o všetky deti s tým, že ich Pitt môže navštevovať. Výživné na deti či manželské alimenty od neho nepožaduje.

Jej žiadosti údajne predchádzal incident, pri ktorom rodák z mesta Shawnee v Oklahome pod vplyvom alkoholu verbálne a fyzicky napadol ich 15-ročného syna Maddoxa na palube súkromného lietadla. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) v súčasnosti preveruje, či existujú dôkazy na otvorenie vyšetrovania v prípade napadnutia dieťaťa. Podľa dostupných informácií je to však veľmi nepravdepodobné.

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt

sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy.

Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii, neskôr na spomínanom zámku Miraval. Dvojica má spolu šesť detí. Tri z nich – Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, Paxa z Vietnamu a Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieBrad Pitt