Angelina Jolie nakrúti adaptáciu bestselleru Nezlomený

Jolie, Damon
Angelina Jolie s hereckým kolegom Mattom Damonom si už vo filme z obdobia druhej svetovej vojny zahrali. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Americká herečka Angelina Jolie zrežíruje drámu Unbroken z obdobia druhej svetovej vojny.

Pôjde o adaptáciu bestselleru Nezlomený (2010) spisovateľky Laury Hillenbrand o Louisovi Zamperinim, ktorý počas vojny prežil haváriu lietadla a 47 dní strávil na mori v záchrannom člne. Následne ho našli Japonci a dostal sa do zajateckého tábora.

„Čítala som skvelú knihu Laury Hillenbrand a hrdinský príbeh Louieho Zamperiniho ma tak dojal, že som hneď začala bojovať za šancu nakrútiť ho. Louie je skutočným hrdinom a mužom stelesňujúcim úžasnú ľudskosť, vieru a odvahu. Je pre mňa cťou môcť vyrozprávať jeho inšpiratívny príbeh,“ uviedla Jolie v oficiálnom vyhlásení. Unbroken bude jej druhým filmom, vlani debutovala snímkou V krajine krvi a medu.

Tridsaťsedemročná dcéra herca Jona Voighta začala s herectvom už ako dieťa. Zaujala v televíznej dráme George Wallace (1997), po ktorej nasledovali ďalšie úspešné filmy ako Podoby lásky (1998), Gia (1998), Zberateľ kostí (1999) a Bláznivá runway (1999).

Obrazom: Nádherná americká herečka Angelina Jolie

V roku 2000 získala Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie pacientky na psychiatrii v životopisnej dráme Narušenie (1999). Známa je aj z filmov 60 sekúnd (2000), Siedmy hriech (2001), Lara Croft – Tomb Rider (2001), Hranica zlomu (2003), Svet zajtrajška (2004), Alexander Veľký (2004), Pán a pani Smithovci (2005), Beowulf (2007), Wanted (2008), Turista (2010), Salt (2010) alebo mysterióznej drámy Výmena (2008), ktorá jej v roku 2009 vyniesla nomináciu na Oscara za hlavnú rolu.

Spomínanú vojnovú romantickú drámu V krajine krvi a medu nominovali na Zlatý glóbus v kategórii cudzojazyčných filmov. V apríli sa zasnúbila s hercom Bradom Pittom, s ktorým vychováva šesť detí – Maddoxa, Paxa a Zaharu si adoptovali, Shiloh a dvojčatá Knox a Vivienne sú ich biologickými deťmi.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina Jolie