Anglickí hráči sú roboti s peknými autami, kritizuje Giggs

Najkrajšie momenty z osemfinále ME vo futbale
Islanďan Birkir Bjarnason (dole) fauluje Angličana Jamieho Vardyho počas zápasu osemfinále na ME vo futbale. Nice, 27. jún 2016. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 1. júla (WebNoviny.sk) – Viacerí bývalí futbalisti sa poriadne opreli do anglického reprezentačného tímu po predčasnej rozlúčke s majstrovstvami Európy a osemfinálovej prehre s Islanďanmi (1:2).

Podľa bývalého waleského internacionála a dlhoročnej opory Manchestru United Ryana Giggsa treba zmeniť kultúru hráčov a ich správanie sa v národnom tíme. „Veľa vecí sa musí od základov zmeniť, aby Angličania konečne začali dosahovať úspechy na veľkých turnajoch. Kultúra hráčov sa musí zmeniť v zmysle: chcem byť úspešný, nie slávny a zaujímavý. Dnešní mladí reprezentanti majú krásne autá, či hodinky a sú odmeňovaní za niečo, čo ani neukázali. Správajú sa ako roboti, nie hráči, ktorí túžia po úspechu,“ cituje Giggsa Daily Mail.

To isté periodikum ponúklo aj kritický stĺpček bývalého reprezentanta Jamieho Carraghera, ktorý súčasnú anglickú traumu vníma podobne ako Giggs. Súčasných reprezentantov nazval Generáciou futbalových akadémií, ktoré namiesto mužov produkujú nesamostatné deti.

„Dnešní futbalisti sú hýčkaní od mladého veku. Majú peniaze a všetko potrebné pre život. Ak aj niečo pokazia, povie sa im, že to nie je ich chyba. Záver je taký, že títo hráči sú psychicky slabí a nevedia čeliť problémom. Videli sme to v pondelok v Nice, keď prehrali s Islandom a turnaj sa pre nich skončil blamážou,“ vyhlásil bývalý dlhoročný stopér FC Liverpool Carragher.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ryan Giggs
Firmy a inštitúcie Anglická futbalová reprezentácia