Anglický producent SBTRKT vystúpi na festivale Pohoda

Na trenčianskom letisku odštartovala Pohoda
Atmosféra počas prvého dňa festivalu Bažant Pohoda. V Trenčíne sa začal 16. ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Trenčín, 5. júl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Anglický producent SBTRKT posilní už aj tak nabitú zostavu elektronickej scény na 17. ročníku multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla 2013 na trenčianskom letisku. Rovnako ako Justice, Amon Tobin alias Two Fingers a Erol Alkan predvedie svoj DJ set.

SBTRKT, občianskym menom Aaron Jerome, začal s hraním v londýnskom undergroundovom klube Plastic People a postupne sa vypracoval na jedného z najrešpektovanejších producentov scény. Úspešne zremixoval skladby od Radiohead, Franz Ferdinand či Modeselektor a spolupracoval s množstvom uznávaných hudobníkov ako Jesse Ware, Sampha, Roses Gabor či Little Dragon, ktorí sa objavili aj na jeho debutovom eponymnom albume z roku 2011.

Väčšinu mojich nápadov som napísal v noci. Neskoro v noci, keď je všetko okolo úplne tiché – v takej atmosfére vznikla väčšina nahrávok a pre mňa je to vysvetlenie, prečo znejú tak, ako znejú,“ uviedol na margo svojej tvorby, v ktorej vychádza z viacerých štýlov od housu až po elektroniku a UK garage.

Najväčšími menami tohtoročnej Pohody sú zatiaľ austrálska formácia Nick Cave and The Bad Seeds, americká kapela The Smashing Pumpkins, britské skupiny Kaiser Chiefs a Bloc Party a spomenutí Amon Tobin alias Two Fingers, Justice a Erol Alkan. Okrem nich sa na podujatí ukážu aj Tony Allen, Django Django, Orquesta Buena Vista Social Club s Omarou Portuondo, Ondatrópica, Mixhell Iggora Cavaleru, Geoff Barrow s projektom Beak, Sam Lee, Hermeto Pascoal, Dubioza Kolektiv, Café Aman Istanbul, Bonga, Skip & Die, Za!, DJ Quantic, Anthony Joseph & The Spasm Band, Karin Park, O.Children, Maia Vidal, Cathy Davey, Asgeir Trausti alebo Kiril Djaikovski.

Česko budú na festivale zastupovať aj Midi Lidi, Xavier Baumaxa, Zrní, Pražský výběr či Prago Union, slovenskú scénu napríklad Vec, Para, Modré Hory, Zlokot, Davová psychóza alebo Andrej Šeban.

Permanentky na oceňovaný festival sa predávajú po 89 eur. Táto cena bude platiť až do začiatku podujatia, teda do 10. júla. Držitelia preukazov ISIC, ITIC a Euro 26 si vstupenku do 24. februára môžu kúpiť za akciovú cenu 79 eur. Na jeden preukaz je možné kúpiť si maximálne dve zľavnené permanentky. V prípade, že sa festival v predstihu nevypredá, budú vstupenky na mieste predávať za 99 eur.

Okrem klasických permanentiek sú v predpredaji aj lístky na parkovanie, parkovanie karavanov i zľavnené vstupenky pre držiteľov preukazu ZŤP/ZŤP-S či dvojlístok pre držiteľa preukazu ZŤP-S a jeho sprievodcu. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí. Informácie pochádzajú z webovej stránky pohodafestival.sk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej ŠebanFranz FerdinandNick Cave