Anna Belousovová skočila Monike Flašíkovej-Beňovej do vlasov

Pochod "Spoločne za slušný a bezpečný život"
Ľudsko-právni aktivisti (vpravo) vytvorili živú reťaz počas pouličného sprievodu s cieľom upozorniť na závažné spoločenské problémy, ktoré trápia mnohých občanov Slovenska. Súčasťou reťaze, ktorú polícia rozbila, bola aj slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová (uprostred vpravo). Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Političke a bývalej poslankyni Národnej rady SR Anne Belousovovej prekáža, že ju v sobotu počas pochodu s názvom „Spoločne za slušný a bezpečný život“ slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová nazvala rasistkou a fašistkou.

Podala preto na ňu trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania. Flašíková-Beňová, ktorú sa spolu s ďalšími aktivistami v sobotu pokúsila zabrániť dostať sa pochodujúcim až k Bratislavskému hradu, tvrdí, že slová „fašisti“ a „rasisti“ kričala na vyholených mladíkov mávajúcich gardistickými vlajkami.

Ako Belousovová píše v trestnom oznámení, po udalosti mala množstvo telefonátov od kamarátov či rodinných príslušníkov, ktorý sa jej pýtali, či je naozaj fašistka. „Oznamovateľka (Anna Belousovová, pozn. red.) nie je a nikdy nebola súčasťou alebo členom žiadnej rasistickej ani fašistickej organizácie,“ uvádza politička v oznámení.

Belousovovej vraj vyvolávali, či je rasistka

NaS ide do volieb
Foto: SITA/Diana Černáková

Oznamovateľka ako verejne známa osoba si uvedomuje dôležitosť svojho postavenia a vplyvu na ľudí, a nemôže dopustiť, aby občania SR boli na základe nepravdivých a falošných informácií o jej osobe nejakým spôsobom zavádzaní,“ dodáva Belousovová.

Europoslankyňa agentúre SITA povedala, že o tom, že na sobotňajšom pochode bola aj Belousovová, ani nevedela. „Ale ak sa v tom označení fašisti a rasisti našla, je to jej rozhodnutie,“ tvrdí. Belousovová si podľa nej asi nevšimla, že slová „fašisti“ a „rasisti“ kričala na ľudí, ktorí mávali gardistickými vlajkami.

Pochod s názvom „Spoločne za slušný a bezpečný život“ sa uskutočnil v sobotu 13. októbra. Akciu organizoval Oskar Dobrovodský z Družstevnej ulice v Malackách, ktorý má dlhodobé problémy so svojimi rómskymi susedmi žijúcimi v stiesnených a hygienicky nevhodných podmienkach.

Obrazom: V Bratislave pochodovali aktivisti

Belousovovú účastníci vypískali

Usporiadateľom pochodu bol aj Marián Mišún, ktorý kandidoval v marcových parlamentných voľbách za Ľudovú stranu Naše Slovensko. Na podujatí sa tiež zúčastnila Anna Belousovová, ostatní účastníci ju však niekoľkokrát vypískali.

Pochodu sa snažili zabrániť viacerí aktivisti, medzi nimi Monika Flašíková-Beňová s manželom Fedorom Flašíkom či známi publicisti Eduard Chmelár a Michal Havran. Polícia a ťažkoodenci nakoniec niekoľko desiatok ľudí, ktorí chceli pochod zastaviť živou reťazou, vytlačili z ulice a umožnili pochodujúcim pokračovať v ceste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna BelousovováEduard ChmelárMarián MišunMichal HavranMonika BeňováOskar Dobrovodský