Anthony Hopkins sa vrátil do rodného Walesu

Anthony Hopkins
Slávny americký herec Anthony Hopkins Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) – Americký herec Anthony Hopkins si počas svojej cesty do Európy zaspomínal na staré časy a vrátil sa do svojho rodiska v britskom Walese.

Svoj rodný dom v meste Port Talbot navštívil, keď do Británie pricestoval na premiéru filmu Hitchcock (2012), v ktorom stvárnil samotného majstra hororu.

Súčasný majiteľ domu Chris Trainor nechcel veriť vlastným očiam, keď hollywoodsku hviezdu zbadal stáť pred svojím domom.

Stál tam so svojou manželkou, neterou a dvoma ochrankármi. So záujmom obdivovali môj pozemok, a preto som ich pozval dnu. Pán Hopkins sa poprechádzal po celom dome a zdôveril sa mi, že sa narodil v izbe, ktorá patrí mojej dcére. Takisto povedal, že to bol najlepší novoročný darček, aký si mohol priať,“ prezradil majiteľ domu.

Podľa Trainera herec celú jeho rodinu pozval na návštevu do Ameriky. „Povedal, že nám pošle pohľadnicu s presnými údajmi jeho bydliska v Los Angels, aby sme ho mohli prísť navštíviť,“ dodal.

Anthony Hopkins je známy najmä ako kanibalský sériový vrah Hannibal Lecter z oscarového krimi trileru Mlčanie jahniat (1991), jeho pokračovania s názvom Hannibal (2001) a prequelu Červený drak (2002). Účinkoval aj v ďalších úspešných filmoch ako Sloní muž (1980), Howards End (1992), Dracula (1992), Legenda o vášni (1994), Zoznámte sa, Joe Black (1998), Zorro: Tajomná tvár (1998), Srdce v Atlantíde (2001), V zajatí rýchlosti (2005), Fraktúra (2007), Vlkolak (2010), Poznáš muža svojich snov (2010), Rituál (2011) či Thor (2011).

Na Oscara ho nominovali štyri razy, pričom za Mlčanie jahniat ho aj vyhral, a na konte má tiež tri ceny BAFTA, dve Emmy či cenu Cecila B. de Milla za celoživotné dielo. V roku 1993 mu kráľovná Alžbeta II. za jeho prínos umeniu udelila rytiersky titul a od roku 2003 má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.Anthony Hopkinskráľovná Alžbeta II.