Antifašisti avizujú protest, dôvodom nesúhlas s rozsudkom súdu o kotlebovcoch

Marian Kotleba
Predseda ĽSNS Marian Kotleba počas pojednávania vo veci návrhu generálneho prokurátora na rozpustenie politickej strany Kotelba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) na Najvyššom súde SR. Päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR žalobu Generálnej prokuratúry SR na rozpustenie strany ĽSNS zamietol. Bratislava, 29. apríl 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Pre nesúhlas s rozsudkom Najvyššieho súdu SR nerozpustiť stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko už antifašistické organizácie avizujú protest.

Ako informovali na facebooku, podujatie pod názvom Antifašistická mobilizácia sa bude konať vo štvrtok 2. mája na bratislavskom Námestí SNP od 18:00.

Najvyšší súd svojím rozhodnutím podľa organizátorov oficiálne legitimizoval fašistické tendencie v spoločnosti.

„Uvedomujeme si, že demonštrácie sú najmä symbolickou záležitosťou, je však potrebné, aby sa široká verejnosť spojila a ukázala, že sme pripravení postaviť sa fašistom do cesty pri ich hnedom pochode inštitúciami,“ uviedli organizátori.

Politická strana Mariana Kotlebu ĽS NS môže pokračovať vo svojej činnosti. Rozhodol o tom v pondelok päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR, ktorý žalobu generálneho prokurátora SR zamietol.

Mali by podľa vás rozpustiť Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNS Najvyšší súd SR