Antonino V., o ktorom písal zavraždený Kuciak, súhlasil s vydaním na trestné stíhanie do Talianska

Ján Kuciak
Slovenskí novinári budú i naďalej snažiť sledovať činnosť polície a prokuratúry v kauze, ktorá traumatizuje celú spoločnosť. Foto: archívne, SITA/AP.

KOŠICE 27. apríla (WebNoviny.sk) – Prokurátorka krajskej prokuratúry Košice v piatok vykonala výsluch Antonina V., ktorý je vo vydávacej väzbe.

Ako informoval hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko, predmetom výsluchu bolo okrem doručenia písomností aj zisťovanie stanoviska Antonina V. k európskemu zatýkaciemu rozkazu na jeho osobu.

Antonino V. s vydaním do Talianska súhlasí. „Prokurátorka v zákonnej lehote desiatich dní rozhodne o vykonaní európskeho zatýkacieho rozkazu. Po jej rozhodnutí bude mať polícia desať dní na to, aby odovzdanie vyžiadanej osoby zrealizovala,“ povedal Filičko.

Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Podľa obvinenia sa Antonino V. spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antonino VadalaJán Kuciak