AP predpovedá SR dva bronzy

Prochazkova

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – Slovensko by na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri malo podľa prognóz americkej tlačovej agentúry AP získať dve bronzové medaily. O jednu by sa mala postarať vo vytrvalostných pretekoch na 15 km biatlonistka Anastasia Kuzminová a o druhú Alena Procházková v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou, pričom z 25-ročnej Banskobystričanky urobila AP omylom Rusku.

Kuzminovú by mali v jej medailových pretekoch zdolať Švédka Helena Jonssonová a Ruska Oľga Medvedcevová, pred Procházkovú by sa mali dostať podľa predpovedí Slovinka Petra Majdičová a Justyna Kowalczyková z Poľska. Slalomárka Veronika Zuzulová by sa podľa AP nemala objaviť v prvej trojke, zlato prisúdili Američania Marlies Schildovej z Rakúska, striebro Nemke Marii Rieschovej a bronz by mal patriť Češke Šárke Záhrobskej. Vo finále hokejového turnaja mužov predpovedá agentúra AP víťazstvo Ruska nad Kanadou, bronz by mali získať obhajcovia zlata z Turína 2006 Švédi.

Najúspešnejším športovcom ZOH 2010 vo Vancouveri by sa mal stať fenomenálny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen s 3 zlatými (15 km s hromadným štartom, šprint na 10 km, štafeta) a 1 bronzovou medailou (vytrvalostné preteky na 20 km). Českej výprave prisudzujú zisk 4 zlatých (Lukáš Bauer, Tomáš Kraus a dvakrát Martina Sáblíková) a tiež 2 bronzových medailí.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováAnastasia KuzminováHelena JonssonováJustyna KowalczykováOle Einar BjörndalenPetra MajdičováVeronika Zuzulová