Apple bojuje za stopnutie ôsmich telefónov od Samsungu

Bez mobilu ani krok
Juhokórejská žena prechádza popri reklame na nové telefóny smerom do práce. Tamojší výrobca telefónov Samsung je druhým najväčším dodávateľom smartfónov na svete. Foto: SITA/AP Photo/Lee Jin-man

SAN FRANCISCO 28. augusta (WEBNOVINY) – Americká technologická spoločnosť Apple požaduje urýchlene zastaviť predaj ôsmich telefónov juhokórejskej firmy Samsung Electronics.

Svoje víťazstvo v patentovom spore tak chce rýchlo pretaviť do reálnych výhod.

Spoločnosť s najvyššou trhovou hodnotou na svete nestráca čas a v pondelok určila, predaj ktorých produktov požaduje zastaviť.

Ide o osem starších modelov smartfónov, vrátane Galaxy S2 a Droid Charge. V súdnom spore sa pojednávalo o porušovaní patentov v 28 mobilných komunikačných zariadeniach, avšak mnohé z nich už nie sú široko dostupné na trhu v USA.

Súd v kalifornskom San Jose rozhodol v spore dvoch technologických gigantov o porušovaní patentov v prospech americkej spoločnosti Apple. Vyhlásil, že juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics kopíruje kľúčové črty populárnych modelov iPhone a iPad a musí americkej spoločnosti uhradiť škodu vo výške 1,051 mld. USD.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleSamsung