Apple pripravuje vlastnú televíznu a streamovaciu službu, chce konkurovať nielen Netflixu

Apple, Netflix
Foto: SITA/AP - koláž WBN

CUPERTINO 26. marca (WebNoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť Apple ohlásila podnikanie v oblasti, ktorej dominujú Netflix a Amazon, pripravuje svoju vlastnú televíznu a streamovaciu službu.

Firma nezverejnila cenu ani presný dátum začiatku služby, iba uviedla, že Apple TV Plus bude k dispozícii na jeseň tohto roka. Podnikanie v oblasti streamovacích služieb sa považuje za riskantné.

Netflix, ktorý svoje služby ponúka od roku 2007, má vo svete 139 mil. predplatiteľov. Apple však má dostatok peňazí, viac ako 900 mil. aktívnych iPhonov a firma má históriu inovácií, ktoré jej umožnili predbehnúť konkurentov, hoci do sektora vstúpila neskoro, ako to napríklad bolo pri výrobe smartfónov a tabletov.

V oblasti streamovacích služieb dominujú Netflix, Amazon a Hulu. „Skvelí konkurenti tvoria skvelé skúsenosti spotrebiteľov,“ uviedla spoločnosť Netflix vo vyhlásení. Akcie firmy Netflix si v pondelok prilepšili o 5,22 USD a uzavreli na úrovni 366,23 USD za kus. Hodnota akcií spoločnosti Apple však oslabila o 2,31 USD na 188,74 USD za kus.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonApple