Apple Watch ponúka nové remienky v jarných odtieňoch

Horizon33_2019 4 3_22 21 49.png

Apple rozhodne nezaháľa a pripravila k hodinkách Apple Watch hneď niekoľko farebných variant v sviežich jarných farbách. Ktoré z nich ťa očaria najviac?

Máte problém s parkovaním? Inteligentné riešenie ponúka appka ParkDots

Športové hodinky od firmy Apple sú v ponuke aj v mätovej, fialovej či modrej. Aj nové športové remienky od značky Nike sú dostupné v nových farebných prevedeniach – čiernej, šedej a tyrkysovej. Oboje sú vyrobené z ľahkého fluoroelastomeru, rozdiel je v tom, že hodinky od značky Nike majú k dipozícii otvory pre väčšiu priedušnosť. Ktorým dáš prednosť?

Horizon33_2019 4 3_22 25 56.png
KOŠICE 10. novembra (WEBNOVINY) – Ústavný súd (ÚS) SR na verejnom pojednávaní dnes nevyhovel sťažnosti Milana Andrášika namierenej voči Krajskému súdu Trnava, keď rozhodol, že jeho právo na súdnu ochranu a spravodlivý proces porušené nebolo. Andrášik nežiadal o primerané finančné zadosťučinenie. Milan Andrášik, jeden z odsúdených v kauze vraždy Cervanovej, sťažnosťou namierenou proti Krajskému súdu v Trnave namietal, že súd svojim postupom vo februári tohto roku pri prvom rozhodovaní o jeho žiadosti vo veci jeho podmienečného prepustenia na slobodu porušil jeho Ústavou zaručené právo na súdnu ochranu a žiadal Ústavný súd, aby zrušil napadnuté uznesenia. Na dnešnom pojednávaní bol osobne prítomný aj Milan Andrášik a jeho právny zástupca, Krajský súd Trnava nevyslal nijakého právneho zástupcu ani sa neospravedlnil. Krajský súd v Trnave na začiatku februára tohto roku na svojom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu Okresného súdu v Piešťanoch, ktorý nevyhovel v decembri minulého roka jeho žiadosti o podmienečné prepustenie. Ako uviedol právny zástupca Peter Peružek, súdy síce v konaní uznali, že má právo hladovať, na strane druhej však argumentovali, že hladovka negatívne vplývala na ostatných odsúdených. Ako uviedol v odôvodnení predseda senátu Rudolf Tkáčik, krajský súd v písomnom vyjadrení odmietol, že by hladovka odsúdeného hrala nejakú rolu v rozhodovaní. "Súd (ústavný - pozn. SITA) pri analýze nedospel k názoru, že by všeobecný súd postupoval v napadnutom konaní nezákonne a nemožno napadnuté rozhodnutie súdu hodnotiť ako povrchné či neodôvodnené. Súd nezistil, že by boli porušené práva sťažovateľa," povedal Tkáčik. Andrášikov právny zástupca Peter Peružek uviedol, že po porade s klientom sa obrátia na medzinárodné organizácie a požiadajú o preskúmanie celého prípadu. Na otázku agentúry SITA, či sa obratia aj na súd pre ľudské práva v Štrasburgu, odvetil, že je predčasné o tom hovoriť. Milana Andrášika, ktorý bol posledným odsúdeným v kauze vraždy medičky Ľudmily Cervanovej, po posúdení jeho druhej žiadosti Okresný súd v Nitre podmienečne prepustil na slobodu v polovici októbra tohto roku. Andrášik si odpykával trest odňatia slobody vo výške 15 rokov, ktorý mu vymeral Najvyšší súd SR v roku 2006 na znovuotvorenom pojednávaní v kauze vraždy Ľudmily Cervanovej. SITA
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Apple