Arcade Fire nahrajú soundtrack k snímke Her

Arcade Fire
Arcade Fire Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – Kanadská rocková formácia Arcade Fire sa postará o soundtrack k snímke Her, ktorú nakrútil režisér a scenárista Spike Jonze.

Romantická komédia s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe bude mať v USA premiéru 20. novembra. Okrem Phoenixa sa vo filme predstavia aj Olivia Wilde, Rooney Mara, Amy Adams alebo Scarlett Johansson.

Pôjde už o tretiu spoluprácu Arcade Fire s Jonzom – kapela najprv nahrala akustickú verziu skladby Wake Up pre Jonzov film Max a Maxipríšerky (2009) a režisér potom nakrútil krátky film Scenes From The Suburbs k ich albumu The Suburbs (2010).

Sedemčlenná skupina Arcade Fire na scéne debutovala nahrávkou Funeral (2004), ktorá je podľa britského magazínu Gigwise ôsmym najlepším albumom vydaným v nultých rokoch 21. storočia, teda v rokoch 2000 – 2009.

Podľa Pitchforku je ich prvá štúdiovka dokonca druhou najlepšou na svete v spomenutom období. Po Funeral nasledovala nahrávka Neon Bible (2007), s ktorou dobyli kanadský albumový rebríček a v americkom a britskom rebríčku sa dostali na dvojku.

Najväčší komerčný úspech zaznamenali so spomínanou treťou štúdiovkou The Suburbs, s ktorou obsadili prvú priečku aj v americkom a britskom rebríčku. Arcade Fire s ňou na 53. ročníku udeľovania hudobných cien Grammy bodovali v najprestížnejšej kategórii Album roka. Podľa magazínu Rolling Stone je The Suburbs štvrtým najlepším albumom roka 2010, americký magazín Billboard ho v podobnom rebríčku zaradil dokonca na druhú priečku. Zatiaľ nepomenovaná štvrtá štúdiovka Arcade Fire by mala vyjsť 29. októbra.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy AdamsOlivia WildeRooney MaraScarlett Johansson