Aretha Franklin chce byť porotkyňou v American Idol

Aretha Franklin
Aretha Franklin Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Americká speváčka Aretha Franklin vyjadrila svoj záujem stať sa porotkyňou v súťaži American Idol.

Spravila tak krátko po tom, čo svoje účinkovanie v tomto programe ukončili Jennifer Lopez a Steven Tyler.

Jediným porotcom v súťaži tak zostal Randy Jackson, ktorý v nej účinkuje od jej začiatku v roku 2002.

Zatiaľ však nie je isté, či sa predstaví aj v novej sérii. Zástupcovia televízie Fox a produkčnej spoločnosti FremantleMedia zatiaľ vyjadrenie Arethy Franklin nekomentovali.

Sedemdesiatročná Aretha Franklin, ktorú prezývajú Kráľovná soulu, je jednou z najúspešnejších interpretiek všetkých čias. Speváčka získala 20 prestížnych cien Grammy, z ktorých dve boli čestnými oceneniami.

Magazín Rolling Stone ju zaradil na prvé miesto rebríčka najlepších speváčok všetkých čias a tiež je prvou ženou, ktorú uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Aretha Franklin – I Say A Little Prayer

Hviezda, ktorá v januári 2009 spievala na inaugurácii Baracka Obamu do kresla amerického prezidenta, svojou tvorbou ovplyvnila také hviezdy ako Mariah Carey, Whitney Houston, Alicia Keys alebo Beyoncé.

Na konte má 37 albumov, zatiaľ poslednú štúdiovú nahrávku s názvom A Woman Falling Out of Love vydala vlani. V rokoch 2010 a 2011 mala speváčka zdravotné problémy, pre ktoré schudla viac ako 35 kilogramov.

Aretha Franklin – I Never Loved a Man (Live)

https://www.youtube.com/watch?v=od-q6QYsxa0

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysAretha FranklinJennifer LopezMariah CareySteven TylerWhitney Houston