Argentínsku šermiarku čakalo po prehre v Tokiu prekvapenie, tréner ju verejne požiadal o roku

Tokyo Olympics Fencing
Argentínsku šermiarku Maríu Belen Pérez Mauriceovú (vľavo) požiadal priateľ o ruku rovno pred médiami. Foto: SITA/AP

Smútok z prehry na olympijských hrách v Tokiu u argentínskej šermiarky Maríe Belén Pérezovej Mauriceovej v priebehu krátkej chvíle vystriedala radosť. Argentínčanka v pondelok vypadla v 2. kole šable žien s Maďarkou Annou Mártonovou.

Jej dlhoročný tréner a partner Lucas Guillermo Saucedo ju však vzápätí verejne požiadal o ruku. Vo chvíli, keď sa Pérezová Mauriceová zhovárala so zástupcami médií, zdvihol ručne napísaný odkaz v španielčine s otázkou: „Vezmeš si ma?“

Tridsaťšesťročná šermiarka to nečakala, no ponuku na sobáš nadšene akceptovala. „Novinári mi povedali, aby som sa otočila, a on mal ten papier. Na všetko som v tej chvíli zabudla. Sme spolu veľmi šťastní, máme sa radi a chceme spolu stráviť zvyšok života. V Buenos Aires plánujeme oslavu s veľkou grilovačkou,“ poznamenala športovkyňa.

Kouč Saucedo v danom momente cítil, že nastal ten správny čas. „Milujem ju, a keď prehrala zápas, veľmi ju to mrzelo. Chcel som jej zlepšiť náladu. V tej chvíli som to napísal na papier,“ prezradil s tým, že keby jeho vyvolená zvíťazila, počkal by s ponukou na sobáš na iný – vhodnejší okamih.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe María Belén Pérez Maurice