Armáda objednala lyže a neprevzala ich, dodávateľ ju žaluje

5. pluk špeciálneho určenia
Vojaci 5. pluku špeciálneho určenia (Žilinský pluk Jozefa Gabčíka) v bojových podmienkach počas misie. Foto: SITA/Ozbrojené sily SR

BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Dodávateľ žaluje slovenskú armádu, za 70-tisíc si objednala lyže, ktoré neprevzala. Ako informuje internetový portál TV JOJ noviny.sk, päťdesiat súprav lyží bolo pre 5. pluk špeciálneho určenia na zimný výcvik.

Verejné obstarávanie ministerstvo obrany vyhlásilo minulý rok. Armáda si však výbavu odmietla prevziať a dôvod tohto rozhodnutia neuviedla. Podľa portálu košická firma, ktorá súťaž vyhrala, peniaze za tovar nedostala. Majiteľ firmy Tomáš Vavrečák podal na súd žalobu, chce, aby si armáda lyže prebrala a dohodnutú cenu aj vyplatila.

Majiteľ firmy objednal tovar od dodávateľa, ktorému musí za lyže zaplatiť. Pre rozhodnutie MO, že lyžiarsku výbavu nechce, nie je podpísaná ani čiastková kúpna zmluva.

„Riaditeľ akvizičnej agentúry ministerstva obrany Pavel Kavacký, ktorá obchod zabezpečovala, medzitým z rezortu odišiel,“ uvádzajú noviny.sk. „Pri internej kontrole sa zistili nedostatky pri zadávaní požiadavky uvedeného obstarávania. Z toho vyplynulo nutné prehodnotenie celého procesu,“ reagovala hovorkyňa rezortu Martina Balleková na spravodajskom portáli.

Mário Pažický, hovorca 5. pluku špeciálneho určenia, ktorému boli lyže určené, tvrdí, že výbavu síce potrebujú, ale nepatrí medzi ich priority. „S ohľadom na aktuálne geopolitické dianie a s ním súvisiace migračné vlny a teroristické útoky je v súčasnosti ťažisko priorít obstarávaní pre potreby 5. pluku špeciálneho určenia položené na iné druhy materiálu a techniky, než je zimný výcvikový materiál,“ uviedol v písomnom stanovisku.

Informácie pochádzajú z internetovej stránky http://www.noviny.sk/c/slovensko/armada-neprevzala-lyze-ktore-si-objednala-dodavatel-ju-zaluje-na-sude

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily Slovenskej republiky