Aktualizované: Arsenal a „kohúti“ hladko zvíťazili, brankár Čech vychytal 200. nulu v Premier League

Richarlison, Rob Holding
Rob Holding z Arsenalu bráni Richarlisona z Watfordu počas zápasu 30. kola Premier League, v ktorom "kanonieri" zvíťazili 3:0. Londýn, 11. marec 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 11. marca 21:03

LONDÝN 11 marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili nad hráčmi Bournemouthu na ich pôde 4:1 v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Domácich dostal do vedenia anglický záložník Junior Stanislas. Hostia vyrovnali do prestávky zásluhou Dele Alliho. Po prestávke nenechali Londýnčania nikoho na pochybách, že si na juh Anglicka prišli po tri body. Dva góly zaznamenal kórejský reprezentant Son Hong-min a v nadstavenom čase sa k nemu pridal Serge Aurier.

Kanonier Kane sa zranil

Tottenham sa víťazstvom posunul na 3. miesto v tabuľke so ziskom 61 bodov.

Nepríjemnosťou „pre kohútov“ je zranenie útočníka Harryho Kana, ktorý si v prvom polčase po súboji s brankárom domácich poranil členok, s ktorým nedávno mal problémy, a musel predčasne zo scény.

Rozsah poškodenia by mal byť známy v pondelok po vyšetreniach. Pre zranenie tiež predčasne skončil stredopoliar Dele Alli, v tomto prípade to podľa prvých informácií britských médií nevyzerá na vážny problém.

Brankár Čech prepísal históriu

Londýnsky Arsenal zvíťazil 3:0 na vlastnom ihrisku nad Watfordom. Skóre otvoril v úvode stretnutia obranca „kanonierov“ Shkodran Mustafi. V druhom polčase sa k nemu pridali Pierre-Emerick Aubameyang a Henrich Mchitarjan.

Brankár Arsenalu Petr Čech zaznamenal 200. čisté konto v Premier League, čo sa nepodarilo ešte nikomu v histórii súťaže. V zápase čelil aj pokutovému kopu, no hosťujúci Troy Deeney ho nedokázal prekonať.

Išlo o prvú jedenástku, ktorú bývalý český reprezentant zneškodnil vo farbách Arsenalu. „Je to určite neskutočný medzník v mojej kariére. Od začiatku sezóny sme v 18 zápasoch udržali 9-krát čisté konto. Odvtedy som čakal 11 duelov na prekonanie tohto rekordu“ uviedol 35-ročný rodák z Plzne.

„Kanonieri“ si pripísali ligové víťazstvo po predchádzajúcich troch prehrách a zostávajú v tabuľke na 6. mieste so ziskom 48 bodov, Watfordu patrí 10. priečka s 36 bodmi.