Arsenal, Marseille, Salzburg a Atlético Madrid sú v semifinále Európskej ligy

RB Salzburg
Hráči Salzburgu sa tešia po štvrtom góle proti Lazio Rím v Salzburgu v Rakúsku vo štvrtok 12. apríla 2018 Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Gólové prestrelky v Marseille či Salzburgu priniesli štvrtkové odvetné súboje vo štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018.

Lipsko viedlo, ale vysoko prehralo

Miestenku medzi kvartetom najlepších tímov v pohárovej súťaži číslo dva na „starom kontinente“ si vybojovali anglický Arsenal Londýn, francúzsky Olympique Marseille, rakúsky Red Bull Salzburg a španielske Atlético Madrid.

Nemecké Lipsko, ktoré pred vlastnými fanúšikmi triumfovalo pred týždňom 1:0, viedlo v Marseille už od 2. minúty, no domáci neskôr otočili na 3:1. Hostia v úvode druhého polčasu skorigovali, ale postup pre Olympique zariadil po hodine hry Dimitri Payet. Definitívnu bodku za duelom dal v nadstavenom čase domáci Japonec Hiroki Sakai.

Arsenal vyrovnal z 0:2 na 2:2

Rakúsky Salzburg v prvom súboji podľahol talianskemu Laziu Rím 2:4 a vo štvrtok od 55. min doma prehrával 0:1, ale potom štyrmi gólmi otočil na 4:1 a vybojoval si postup ďalej.

Arsenal si do Ruska priviezol náskok 4:1, na pôde moskovského CSKA prehrával už 0:2. V 75. minúte však pokoj na kopačky „kanonierov“ priniesol gól Dannyho Welbecka. Angličania napokon postúpili ďalej, na konečných 2:2 vyrovnal v závere Aaron Ramsey.

Atlético Madrid pred týždňom doma triumfovalo 2:0 nad Sportingom Lisabon a aj keď u súpera prehralo 0:1, vybojovalo si semifinálovú miestenku.

Žreb semifinále sa uskutoční v piatok 13. apríla o 12.00 h.

Európska liga – štvrťfinále (odvety)

• štvrtok

RB Salzburg (Rak.) – Lazio Rím (Tal.) 4:1 (0:0)
* prvý zápas: 2:4, Salzburg postúpil do semifinále
Góly: 56. Dabbur, 72. Haidara, 74. Hwang Hee-čchan, 76. Lainer – 55. Immobile, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Sporting Lisabon (Portug.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:0 (1:0)
* prvý zápas: 0:2, Atlético postúpilo do semifinále
Gól: 28. Montero, rozhodoval: Mažič (Srb.)

CSKA Moskva (Rus.) – Arsenal FC (Angl.) 2:2 (1:0)
* prvý zápas: 1:4, Arsenal postúpil do semifinále
Góly: 39. Čalov, 50. Nababkin – 75. Welbeck, 90.+ Ramsey, rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Olympique Marseille (Fr.) – RB Lipsko (Nem.) 5:2 (3:1)
* prvý zápas: 0:1, Marseille postúpilo do semifinále
Góly: 6. Ilsanker (vlastný), 9. Sarr, 38. Thauvin, 60. Payet, 90.+ Sakai – 2. Bruma, 55. Augustin, rozhodoval: Kuipers (Hol)

Firmy a inštitúcie Arsenal LondýnAtlético MadridCSKA MoskvaLazio RímOlympique Marseille