Arsenal premrhal náskok 2:0, Liverpool zdolal „kohútov“ a nezaváhal ani ManUtd

Georginio Wijnaldum, Serge Aurier, FC Liverpool, Tottenham, Premier League
Georginio Wijnaldum (FC Liverpool) v súboji so Sergom Aurierom z Tottenhamu počas zápas 10. kola Premier League, v ktorom "The Reds" zvíťazili 2:1. Liverpool, 27. október 2019. Foto: SITA/AP.

Víťazstvo 3:1 na trávniku Norwichu v 10. kole Premier League má pre futbalistov Manchesteru United okrem zisku troch bodov aj historickú hodnotu. Prekonali ním zaujímavý míľnik. Stali sa prvým tímom v Premier League, ktorý prekonal hranicu 2000 gólov. Ten jubilejný dvojtisíci strelil v 21. min stredopoliar Scott McTominay.

Dva pokutové kopy ManUtd

O zásahy číslo 2001 a 2002 sa neskôr postarali útočníci Marcus Rashford (30.) a Anthony Martial (73.). V 28. min Rashford zahral pokutový kop, no holandský brankár Tim Krul podržal svoj tím. O dve minúty neskôr však už zoči-voči anglickému reprezentantovi nemal nárok.

V závere prvého polčasu dostali ManUtd opäť príležitosť zahrať pokutový kop. Tentoraz prevzal zodpovednosť Martial, ale Krul sa blysol aj druhýkrát. Francúz zložil reparát v 73. min, keď si nabehol na Rashfordovu prihrávku a z uhla zvýšil na 3:0. Zverenci trénera Oleho Gunnara Solskjaera ukončili v domácej ligovej súťaži štvorzápasovú šnúru bez víťazstva.

„Už pred zápasom som vedel, že sme blízko k prekonaniu hranice 2000 gólov. Je fantastické, že sa práve mne podarilo dosiahnuť tento míľinik. Sanžím sa iba splatiť trénerovu dôveru, najdôležitejšie sú tri body a naša dobrá hra,“ uviedol Scott McTominay pre BBC Sport.

Liverpool otočil zápas

V šlágri 10. kola FC Liverpool doma na Anfielde zdolal trápiaci sa Tottenham 2:1. Hostia pritom po prvom polčase viedli gólom Harryho Kana.

Po zmene strán v 52. min vyrovnal Jordan Henderson a v 75. min Mohamed Salah z pokutového kopu rozhodol o troch bodoch pre „The Reds“, Tí sú na čele tabuľky bez prehry so šesťbodovým náskokom pred majstrovským Manchestrom City. Tottenhamu patrí 11. priečka.

Takmer blamážou sa skončilo domáce vystúpenie Arsenalu. Londýnski „kanonieri“ iba remizovali s mestským rivalom Crystal Palace 2:2, pritom domáci viedli po deviatich minútach 2:0.

V závere zápasu síce Sokratis Papastathopoulos strelil tretí gól, ale hlavný rozhodca Martin Atkinson ho po konzultácii s VAR neuznal. Arsenal sa udržal na 5. mieste, o bod pred svojím nedeľným súperom.

Premier League 2019/2020 – 10. kolo

• nedeľa

Newcastle – Wolverhampton 1:1 (1:0)
Góly: 37. Lascelles – 73. Jonny
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas

Arsenal – Crystal Palace 2:2 (2:1)
Góly: 7. Papastathopoulos, 9. David Luiz – 32. Milivojevič (z pok. kopu), 52. Ayew

FC Liverpool – Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)
Góly: 52. Henderson, 75. Salah (z pok. kopu) – 1. H. Kane

Norwich City – Manchester United 1:3 (0:2)
Góly: 88. Hernández – 21. McTominay, 30. Rashford, 73. Martial