Art Film Fest prinesie aj dokument o Edwardovi Snowdenovi

Artfilm Fest
Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Na 23. ročníku Art Film Festu, ktorý sa bude konať od 19. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, premietnu v slovenskej premiére oscarový dokument Citizenfour (2014) o Edwardovi Snowdenovi či dve snímky s Alom Pacinom v hlavnej úlohe – Manglehorn (2014) a Danny Collins (2015). Filmy budú súčasťou sekcie Okolo sveta.

Otváracím filmom bude Danny Collins

„V sekcii máme zhodou okolností dva americké filmy s Alom Pacinom v hlavnej úlohe. A hoci ide o dva úplne rozdielne žánre – komediálnu drámu a nezávislý film – jedno majú spoločné: interpretačný koncert legendárneho amerického herca,” povedal riaditeľ Art Film Festu a zostavovateľ sekcie Peter Nágel.

Danny Collins bude zároveň aj otváracím filmom festivalu. Oscarový herec v ňom pod režisérskou taktovkou Dana Fogelmana prepožičal svoju tvár spevákovi, ktorý bol pred desaťročiami na výslní a dnes sa pokúša o comeback – v hudbe aj v osobnom živote. A to kvôli kurióznemu nálezu – štyridsať rokov starému listu, ktorý mu s venovaním napísali John Lennon a Yoko Ono.

V sekcii Okolo sveta uvedú aj novinku Hala Hartleyho

Okrem iného v ňom uviedli, aby zostal verný sám sebe a svojej hudbe. A list, ktorý bol pôvodne mienený ako nezištná pomoc v turbulentných víroch slávy a úspechu, teraz Dannymu pripomenie, že je ešte stále čas na druhú šancu. Film je inšpirovaný skutočným udalosťami a jeho vznik podnietil samotný Al Pacino.

Po jeho boku si zahrali Annette Bening a Jennifer Garner. V snímke Manglehorn režiséra Davida Gordona Greena zas Pacino stvárnil Angela Manglehorna, muža s čiernou a tajomnou minulosťou, pracujúceho v malom zámočníctve, kde sa križujú bizarné osudy obyvateľov texaského Austinu.

V sekcii Okolo sveta okrem toho uvedú aj novinku Hala Hartleyho s názvom Ned Rifle (2014), drámu Na úteku (2014) argentínskeho režiséra Diega Lermana a kanadskú snímku Chorus (2015) Françoisa Delisla.

Informácie pochádzajú od PR manažérky produkčného domu Forza Zuzany Čižmárikovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Al PacinoJennifer GarnerJohn Lennon