Arthur pôjde na 20 rokov do väzenia, na ľudí v nočnom klube vylial kyselinu

Diskoteka, hudba
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

LONDÝN 20. decembra (WebNoviny.sk) – Muža, ktorý v apríli zaútočil kyselinou na ľudí v nočnom klube vo východnom Londýne, odsúdili na 20 rokov väzenia a ďalších päť rokov podmienečne.

Dvadsaťpäťročný Arthur Collins, ktorý pri incidente zranil 22 ľudí, počas procesu priznal, že na návštevníkov podniku vylial tekutinu, tvrdil však, že si myslel, že to bola droga. Minulý mesiac ho súd uznal vinným z deviatich prípadov ublíženia na zdraví a piatich prípadov ťažkého ublíženia na zdraví.

Collinsa už v minulosti šesťkrát odsúdili za vyhrážanie, držbu drog či riadenie auta pod vplyvom alkoholu. V čase incidentu bol ešte stále v podmienke za napadnutie muža v nočnom klube z decembra 2015.

Collins je bývalým priateľom britskej televíznej osobnosti Ferne McCann a podľa súdu sa jej a tiež jej matke v minulosti vyhrážal, že na nich vyleje kyselinu.

Útok sa stal 17. apríla v nočnom klube Mangle E8. Predchádzala mu hádka medzi Collinsom a skupinou mužov. Viacero ľudí v dôsledku kyseliny čiastočne osleplo alebo utrpelo popáleniny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom