AS Trenčín prehral siedmy zápas vo Fortuna lige, v Podbrezovej sa odohrala gólová prestrelka

AS Trenčín, MŠK Žilina, Fortuna liga

PODBREZOVÁ 10. novembra (WebNoviny.sk) – V najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna lige sa v 15. kole hrali tri zápasy, v ktorých dva hosťujúce tímy triumfovali a AS Trenčín, ktorý hral so Žilinou v Myjave, natiahol svoju sériu prehier.

Dias otvoril skóre, Leško vyrovnal

Futbalisti Senice zdolali domácich hráčov Podbrezovej 4:2. Gólovo bohatá bola najmä úvodná štvrťhodina. Skóre otvoril v 6. min obranca hostí Roberto Dias. Už o tri minúty neskôr vyrovnal Dávid Leško, vzápätí vrátil „Záhorákom“ vedenie Jean Deretti.

O ďalších 120 sekúnd skóroval chorvátsky stredopoliar Marko Tešija a v 64. min zvýšil náskok hostí už na 4:1 Désiré Segbé Azankpo. Necelých dvadsať minút pred koncom stretnutia ešte vykresal iskričku nádeje pre domácich druhým gólom v dueli Dávid Leško, ale na viac sa už zverenci Mareka Fabuľu nezmohli. Senica zvíťazila v druhom súboji po sebe a v tabuľke poskočila na desiate miesto pred Michalovce.

Deviaty gól Afričana

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili na pôde Ružomberka 1:0. Po bezgólovom prvom polčase sa ako jediný zapísal do streleckej listiny v 55. min Vakoun Issouf Bayo.

Pre 21-ročného útočníka z Pobrežia Slonoviny to bol už deviaty gól v tejto sezóne Fortuna ligy, čím sa dotiahol na Róberta Boženíka zo Žiliny. Ružomberok po štyroch domácich víťazstvách pod Čebraťom tentoraz nebodoval.

Hlavný rozhodca Ivan Kružliak v zápase udelil celkovo trinásť žltých kariet a v 75. min vylúčil domáceho Janiho Urdinova. Dunajská Streda si po triumfe udržala druhé miesto v tabuľke, Ružomberok je štvrtý.

Žilinčania sú v laufe

Futbalisti AS Trenčín si pripísali už siedmu prehru v rade. Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča podľahli v myjavskom „domovskom“ stánku hráčom MŠK Žilina 0:2 a neúspešne atakujú hornú šestku tabuľky.

Žilinčania sú v laufe, neprehrali už ostatných osem ligových duelov, o ich víťazstvo sa v sobotňajšom popoludňajšom stretnutí postarali v prvom polčase presnými zásahmi Michal Škvarka a Róbert Boženík.

Fortuna liga 2018/2019 – 15. kolo

• sobota:

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 2:4 (1:3)
Góly: 9. a 71. D. Leško – 6. R. Dias, 10. Deretti, 12. Tešija, 64. Azankpo, ŽK: 40. M. Baran (Podbrezová), rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Borsányi, 857 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Bartoš (16. Galčík, 63. Voško), Podstavek, Mojžiš – M. Baran, Obročník – Viazanko, J. Sedláček, D. Leško – Matúš Mikuš
Senica: Taborda – J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah – Deretti, Tešija (63. Otrísal), Petshi (87. Krč), Zezinho – Castaňeda (79. Alan Kováč), Azankpo

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 55. Bayo, ŽK: 28. Urdinov, 33. Qose, 45.+ M. Kochan, 77. Gál-Andrezly – 9. T. Huk, 37. Záhumenský, 41. Kalmár, 61. S. Koné, 75. Herc, 77. Divkovič, 90.+ Jedlička, 90.+ Bayo, ČK: 75. Urdinov (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak – B. Hancko, Štrbo, 1749 divákov

Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, F. Twardzik, Urdinov – M. Kochan (61. Mustedanagič), Qose – E. Daniel, D. Takáč (61. T. Kostadinov), Gál-Andrezly – Tandir (82. Gerec)
Dunajská Streda: Jedlička – Záhumenský (46. M. Bednár), T. Huk, S. Koné, E. Davis – M. Vida – K. Vida (90.+ Šimčák), Herc, Kalmár, Divkovič (88. Bilenkyj) – Bayo

AS Trenčín – MŠK Žilina 0:2 (0:2) – hralo sa v Myjave
Góly: 14. Škvarka, 33. Boženík, ŽK: 45. van Arnhem (Trenčín), rozhodovali: P. Hrčka – E. Weiss, G. Ádám, 415 divákov

Trenčín: Hrdlička – Yem (77. Umeh), M. Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – van Arnhem (70. Zubairu), Corryn – Kvocera (67. Bukari), Antonio Mance, Sleegers
Žilina: D. Holec – Anang, Šušnjar, Kaša, B. Sluka – Káčer, Fazlagič, Škvarka (80. Králik) – J. Mihalík, Boženík (74. Holúbek), I. Díaz (88. M. Tomič)