Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Asociácia spoločností IT priemyslu podporila IT talenty

BRATISLAVA 10. mája (WBN/PR) – Koncom apríla 2016 sa občianske združenie ASIT zúčastnilo 24. ročníka podujatia Mladý tvorca na Job Expo 2016 v Nitre. ASIT o.z. sa spolu s partnermi predstavilo stovkám návštevníkov, ktorí prejavili záujem o oblasť informačných technológií. Sloganom tohtoročného podujatia, ktorý sprevádzal všetky aktivity bolo „Globálne IT na dlani“.

V súčasnosti pracovný trh na Slovensku čelí nedostatku kvalifikovaných absolventov stredných a vysokých škôl v IT sektore. Aj z tohto dôvodu sa ASIT, občianske združenie venujúce sa prepájaniu vzdelávacieho systému s požiadavkami zamestnávateľov, rozhodlo predstaviť študentom, učiteľom a širšej verejnosti najmodernejšie poznatky z IT oblasti a vzdelávania. Zamerali sa hlavne na najnovšie vzdelávacie pomôcky, ktoré reagujú na požiadavky trhu práce a motivujú študentom k lepším výsledkom. V rámci 2 dní záujemcovia o IT oblasť mali tiež možnosť porozprávať sa so zástupcami významných spoločností ako je T-Systems, Lenovo, Gopas, EDUXE, Microcomp, Interaktívna škola, Noch a Herpa a zapojiť sa do ich kreatívnych aktivít. Okrem súkromného sektora na Mladom tvorcovi zastúpenie mali aj základné a stredné školy – Základná škola Pusté Úľany a Stredná odborná škola informačných technológií z Bratislavy, ktoré prezentovali svoje úspešné projekty s robotikou LEGO Education a humanoidnou robotikou NAO. Celý priebeh podujatia digitálne zaznamenávali na TV kamery študenti Strednej odbornej školy zo Starej Turej.

ASIT o.z. spolu s partnermi pripravil pre návštevníkov 5 súťaží z robotiky, mobilných aplikácií, bezpečnosti sietí, tvorby hier, animácií a súťaž na overenie jemnej motoriky . Do pripravených súťaží sa zapojilo 128 súťažiach zo základných a stredných škôl z celého Slovenska. Oproti minulému ročníku záujem o súťaže stúpol. Najväčší záujem bol o robotickú súťaž a súťaž v skladaní 3D Puzzle. V rámci všetkých súťaží ASIT o.z. ocenilo mladých talentovaných študentov hodnotnými cenami ako je napr. robotická sada LEGO Education, celkovo išlo o ceny v hodnote 14 320 EUR.

Medzi najviac ocenenými boli študenti zo Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša z Banskej Bystrice a Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej z Prešova.

Slavomír Terezka, predsedu ASIT o.z., hovorí: „Vedomosti a zručnosti študentov napredujú, čo bolo vidieť aj na výsledkoch súťaží. Za dobrými výsledkami študentov okrem ich šikovnosti a snahy, stojí aj inovatívny spôsob vzdelávacia a reakcia na potreby trhu práce vo vzdelávacom procese. Dlhodobý inovatívny prístup ku vzdelávaniu sme aj ocenili. Ocenenie za najinovatívnejšieho učiteľa vo vzdelávacom procese získal riaditeľ Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove, Ing. Slavomír Kožár. Uvedená škola dlhodobo dosahuje výborné výsledky v rôznych národných a aj medzinárodných súťažiach. Patria medzi prvé školy na Slovensku, ktoré vzdelávajú študentov v odbore Informačné a sieťové technológie.“

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník Mladého tvorcu!

Pre bližšie informácie kontaktujte:

Slavomír Terezka, mobil: 0905 639 141, e-mail: slavomir.terezka@asitsk.com

Odporúčané články

Slovensko má prvého solárneho baču, zostrojili ho študenti Vydavateľov znepokojilo konanie polície voči novinárke Holcovej, apelujú na ochranu zdrojov

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:

Z kategórie Správy z domova / zo Slovenska

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies