Atalanta strelila Valencii štyri góly a štvrťfinále Ligy majstrov má na dosah

Josip Iličič
Josip Iličič v drese Atalanty Bergamo. Foto: archívne, Gianluca Checchi/Lapresse via AP.

Futbalisti Atalanty Bergamo sú blízko k premiérovému postupu do štvrťfinále Ligy majstrov. V úvodnom osemfinálovom dueli totiž na milánskom San Sire zdolali hráčov Valencie jednoznačne 4:1.

Atalanta v prvom polčase nepustila súpera k priamej strele na bránku a svoj dobrý výkon korunovala dvoma gólmi. V 16. min si nabehol na center z ľavej strany Hans Hateboer a v 42. min sa napriek početnej presile hráčov Valencie dokázal prudkou strelou presadiť Josip Iličič.

V 63. min svietilo na svetelnej tabuli už skóre 4:0, keď technickou strelou z hranice šestnástky skóroval Remo Freuler a o šesť minút neskôr pridal Hateboer svoj druhý gól v zápase. Valencia následne dokázala streliť len čestný gól, keď po dvoch minútach strávených na ihrisku presne mieril ruský útočník Denis Čeryšev.