Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oscar Pistorius
Záverečné argumenty zaznejú 7. augusta. Foto: SITA/AP
7. augusta 2014 ŠportOstatné športy od SITA SITA Diskusia()

Atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu veľkým klamárom

PRETÓRIA 7. augusta (WEBNOVINY) – Zdravotne hendikepovaný atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu Gerrieho Nela veľkým klamárom a súdu mal pri svojej obhajobe povedať množstvo lží. Šesťnásobný paralympijský víťaz mal s právnikmi používať dve protichodné verzie. Podľa Nela by si obžaloba mala vybrať, ktorú budú používať.

Klamstvá sa na seba nabaľovali

Žalobca tvrdí, že nemôže Pistorius tvrdiť, že Reevu Steenkampovú zastrelil v sebaobrane omylom, keď si myslel, že strieľa na zlodeja. Súčasne však nemôže hovoriť, že vystrelil nešťastnou náhodou, pretože bol vydesený.

„Sú to dve klamstvá, ktoré sa nabaľovali do seba a potom musel hovoriť ďalšie. Súd by mal odmietnuť celú verziu Pistoriusa, pretože je absolútne nepravdivá,“ uviedol Nell, ktorého prezývajú v JAR aj „Pitbul“.

Prvýkrát od začiatku marca, keď sa začal proces, boli v stredu v súdnej sieni v Pretórii aj otcovia Pistoriusa i Steenkampovej. Sedeli na opačných stranách dlhej lavice na galérii. V piatok prednesie záverečnú reč obhajca Barry Roux a potom v ďalších dňoch až týždňoch by mala vyniesť sudkyňa Thokozile Masipaová záverečný rozsudok.

Obvinenie z úkladnej vraždy odmieta

Pistorius 14. februára 2013 nadránom zastrelil modelku Reevu Steenkampovú cez zavreté dvere toalety svojho bytu. Odmieta oprávnenosť obvinení z úkladnej vraždy a tvrdí, že išlo o nešťastnú náhodu, keď priateľku považoval za vlamača.

Súd ho 22. februára 2013 prepustil na kauciu 1 milión randov (v prepočte 83 000 eur), zadržal mu pas a nariadil absolvovanie testov na alkohol a návykové látky, uložil mu povinnosť pravidelne byť k dispozícii úradom a zakázal mu komunikovať s obyvateľmi z blízkosti miesta činu v Pretórii. Najvyšší súd v Pretórii neskôr vyhovel odvolaniu proti podmienkam kaucie a vrátil obžalovanému pas. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne.

Odporúčané články

Pistoriusa previezli z väznice do nemocnice, pre bolesti strávi noc na pozorovaní Pistoriusov trest ostáva v platnosti, odvolanie neprešlo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné športy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...