Atléti si v Číne krátia chvíle, fyzioterapeut sa nezastaví

Patrik Ženúch
Slovenský reprezentant Patrik Ženúch sa usadil na čele oštepárskej súťaže a až do konca ho odtiaľ nik nezosadil. Baku, 22. jún 2015. Foto: SITA/AP

PEKING 19. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská výprava si chvíle do začiatku 15. atletických majstrovstiev sveta v Pekingu (22. – 30. 8.) kráti chvíle rôzne. Časť pretekárov a realizačného tímu sa bola pozrieť na Čínskom múre, ďalší trénovali, alebo si dávali dokopy drobné boľačky.

Chodec Kučmín skončil na antibiotikách

„Stav výškara Matúša Bubeníka, ktorého pobolievalo hrdlo, sa lepší. Žiaľ, chodcovi Tónovi Kučmínovi musel lekár tímu, pán Hajmássy, nasadiť antibiotiká. Dúfajme, že do víkendových pretekov na 20 km bude fit. Ak sa z toho dostane, nič mu nebude brániť nastúpiť na štart, už mu totiž konečne dorazila zatúlaná batožina,“ informoval šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.

Lakeť znova trochu pobolieva oštepára Patrika Žeňúcha. Pre rovnaké problémy neštartoval na začiatku augusta na domácom šampionáte v Banskej Bystrici. „V jeho prípade ide už o chronický problém,“ poznamenal šéftréner.

Fyzioterapeut má plné ruky práce

Výbornú prácu pre 16-členný pretekársky tím v Pekingu odvádza fyzioterapeut Denis Freudenfeld, ktorý má prakticky denne od skorého rána do neskorého večera plné ruky práce.

„Má minimálne 16 sedení so športovcami, takže nedostatkom práce rozhodne netrpí. Rovnako výborne zapadol do tímu aj lekár Pavol Hajmássy. Obaja sú ozajstní profesionáli, preto verím, že náš tím bude po zdravotnej stránke v poriadku,“ dodal Martin Pupiš, inak aj technický vedúci slovenskej výpravy.

Vo štvrtok o 18.00 h pekinského času sa uskutoční technická porada, na ktorej IAAF a organizátori zverejnia limity na priamy postup do finále v technických disciplínach.

Pretekárom smog nerobí problémy

„Na výlete v horách na Čínskom múre pršalo, takže sme konečne zažili čistý, nesmogový vzduch. Vyzerá to tak, že našim pretekárom smog nerobí žiadne problémy. Dokonca aj strava sa už zlepšuje, takže okrem chýbajúceho čaju je všetko o. k. Hotel je naozaj po všetkých stránkach dobrý, dôležité sú najmä dobré podmienky a dostupnosť na tréningy i hlavný štadión,“ informoval Martin Pupiš.

V hoteli Beijing Conference Center bývajú okrem slovenskej výpravy i česká, britská, francúzska či holandská. „Dnešok sa niesol v znamení volieb prezidenta IAAF. Mnohí sme sa zhodli, že z dvojice Coe – Bubka neexistoval zlý kandidát,“ zdôraznil šéftréner SAZ Martin Pupiš. „Atletika má opäť otvorené dvere na rozkvet ako za čias Prima Nebiola. Teda tomu aspoň všetci veríme, keďže v tíme víťazného Sebastiana Coea je aj náš dobrý kamarát a veľmi šikovný človek Pierce O´Callaghan, ktorý bol napríklad športový riaditeľ európskych hier v Baku. Sergej Bubka zasa preukázal výborný vzťah k Slovensku, keď sa vlani zúčastnil na slávnosti Atlét roka.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergej Bubka