Atlético Madrid s jednoznačným víťazstvom a Barcelona sa drží na čele tabuľky La ligy

La Liga,Messi, Espanyol
Hráž FC Barcelony Lionel Messi v strede a súperi okolo neho z tímu Espanyol sa snažia získať loptu počas zápasu La ligy, 8 decembra 2018. Foto: SITA/AP

MADRID 8. decembra (WebNoviny.sl) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom mestskom derby na ihrisku Espanyolu presvedčivo 4:0 v rámci 15. kola a sú naďalej lídrom najvyššej španielskej súťaže.

„Blaugranas“ už po prvom polčase viedli pohodlne 3:0 po presných zásahoch Lionela Messiho, Ousmaneho Dembélého a Luisa Suáreza, po prestávke pridal ešte štvrtý gól hostí Messi. FC Barcelona je na čele tabuľky La Ligy s 31 bodmi.

Hráči Atlética Madrid doma zvíťazili nad Deportivom Alavés v prvom sobotňajšom stretnutí. „Los Colchoneros“ presvedčivo zdolali svojho tabuľkového suseda vďaka gólom Nikolu Kaliniča, Antoina Griezmanna a Rodriga. V druhom stretnutí dňa si Valencia s FC Sevilla podelili body po remíze 1:1.