Atlético zabodovalo naplno proti „žltej ponorke“, Real Madrid vyhral vďaka dvom penaltám

Atlético Madrid

MADRID 24. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili nad Villarrealom 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 25. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Los Colchoneros sa ujali vedenia už v prvom polčase zásluhou Álvara Moratu, krátko pred koncom stretnutia pridal poistku Saúl Ňíguez.

Real Madrid tiež získal tri body, keď na pôde Levante triumfoval 2:1. „Biely balet“ strelil oba góly z pokutového kopu – z bieleho bodu sa nemýlili Karim Benzema a Gareth Bale. Real je v tabuľke tretí iba dva body za Atléticom Madrid.

Valencia remizovala na ihrisku Leganés 1:1 a stratila dôležité body v boji o účasť v európskych pohároch. Skóre stretnutia v polovici prvého polčasu otvoril hosťujúci Geoffrey Kondogbia, no krátko pred koncom riadneho hracieho času domácim zabezpečil bod vyrovnávajúcim gólom dánsky reprezentant Martin Braithwaite.

Zaujímavosťou je, že pre „netopierov“ z Valencie to bola už štvrtá ligová remíza v rade a pätnásta v doterajšom priebehu súťaže.

Levante – Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 60. Roger – 43. Benzema (z pok. kopu), 78. Bale (z pok. kopu), ČK: 89. Rochina po druhej ŽK (mimo ihriska) – 86. Nacho po druhej ŽK