Atlétke Lucii Klocovej ušlo finále európskeho šampionátu

Klocova
Slovenská strednotratiarka Lucia Klocová (vpravo) počas behu na 1500 m v rámci 22. ročníka ME v atletike vo švajčiarskom Zürichu. Foto: SITA/Pavol Uhrin

ZÜRICH 12. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská strednotratiarka Lucia Klocová nepostúpila do finále behu na 1500 m na majstrovstvách Európy v atletike vo švajčiarskom Zürichu. Klocová v utorok predpoludním výkonom 4:14,77 min obsadila 10. miesto v druhom rozbehu a finále bude bez nej. V súčte oboch rozbehov skončila v 25-člennom štartovom poli šestnásta.

Obrazom: Majstrovstvá Európy v atletike v Zürichu

Dve kolízie

Najrýchlejšia bola v Etiópii narodená Holanďanka Sifan Hassanová (4:09,55). Na postup do 12-členného finále bolo potrebné zabehnúť 4:13,02, čiže Slovenke chýbalo 1,75 s. Klocová mala z 13-členného štartového poľa II. rozbehu v tomto roku pred ME zabehnutý najslabší výkon (4:13,89).

„Zabehla som celkom dobrý čas, myslela som si, že to bude horšie. Mala som dve kolízie, ale to sa dalo čakať. Asi po 500 m v zákrute som sotila do súperky, lebo ona raz brzdila a raz zasa nie… Keď zabrzdila, musela som si ju odstrčiť a to ma odhodilo dozadu. V posledných 300 m, keď sa začalo šprintovať, som sa vysunula až do štvrtej dráhy, a to bola druhá strata. Keby tie kolízie neboli, asi by to bolo lepšie, ale na postup by to zrejme nestačilo,“ povedala Lucia Klocová po pretekoch.

Zverenkyňa trénera Pavla Slouku a ôsma žena londýnskych OH Klocová sa dostala na európsky šampionát vďaka voľnej karte od Európskej atletiky napriek tomu, že nesplnila účastnícky limit. Pre 30-ročnú Martinčanku to bol prvý štart na významnom medzinárodnom podujatí od olympijských hier v Londýne 2012 a narodenia syna Adama v júni minulého roku.

Bezeková a Kršáková nepostúpili do semifinále

Slovenské šprintérky Alexandra Bezeková a Lenka Kršáková nepostúpili do semifinále behu na 100 m na európskom šampionáte v atletike v Zürichu. Bezeková obsadila v druhom rozbehu 7. miesto výkonom 11,87. Nepriblížila sa k svojmu osobnému rekordu 11,55, vďaka ktorému sa dostala do Zürichu, a nedala si postupový darček k stredajším 22. narodeninám.

Celkovo obsadila 34. priečku z 36 pretekárok, ktoré dobehli do cieľa. „Výkon 11,87 je dosť vzdialený od môjho osobného rekordu. Neviem, čo sa stalo. Počas rozcvičky bolo všetko super. Keď som však vybehla z blokov, cítila som, že to nie je bohviečo. Keď vám súperky utečú hneď po štarte, niekde sa asi stala chyba,“ povedala Alexandra Bezeková.

O rok staršia Kršáková zabehla vo štvrtom rozbehu o niečo lepší výkon 11,74, ale stačilo jej to rovnako na posledné 7. miesto. Jej osobný rekord má hodnotu 11,53. Najlepší čas v rozbehoch dosiahla Francúzka Myriam Soumaréová (11,03). „Pokazila som štart a súperky mi ušli. Periférne som ich videla vpredu. Človek sa snaží, ide si to svoje, ale dnes som to trochu pokazila. S tými štartmi mávam problém,“ uviedla Lenka Kršáková. Bezeková a Kršáková debutovali na vrcholnom kontinentálnom podujatí. Bezeková a Kršáková debutovali na vrcholnom kontinentálnom podujatí.