Atómku v Mochovciach otvoria verejnosti, bude sa aj tancovať

Mochovce
Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 6. júna (WEBNOVINY) – Celodenný program pre verejnosť v areáli Atómovej elektrárne v Mochovciach je pripravený na sobotu 7. júna. Po ôsmy raz tak Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, pripravili podujatie Otvorená elektráreň.

Podobné akcie pripravila spoločnosť v júni aj v ďalších elektrárňach na Slovensku – v Novákoch, Jaslovských Bohuniciach a Ružíne.

„V Mochovciach sa predstavia folklórne a tanečné skupiny, speváčka Mária Čírová, moderátorka Vera Wisterová a pre deti sú pripravené kreatívne tvorivé dielne zamerané na tradičné remeslá regiónu. Tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o výrobe elektriny z jadra sa budú môcť zahrať na operátora na simulátore – vernej kópii blokovej dozorne jadrovej elektrárne, ale aj diskutovať o aktuálnych otázkach so zástupcami Občianskej informačnej komisie,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Pre záujemcov je pripravená aj prehliadka elektrárne v sprievode expertov, pripravených vysvetliť detaily prevádzky. Program sa začína od 8:30 pod strojovňou jadrovej elektrárne.

Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo podujatia Otvorené elektrárne vyše 80-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária Čírová
Firmy a inštitúcie Atómová elektráreň Mochovce