Video: Attila Végh zlikvidoval v súboji storočia Vémolu za 127 sekúnd

Atilla Végh
Bojovník MMA Atilla Végh po víťaznom zápase s Čechom Karlosom Vémolom. Foto: Oktagon

Sobotňajší galavečer Oktagon 15 sa nezmazateľne zapísal do histórie miešaných bojových umení (MMA) na území Česka a Slovenska. V mimoriadne sledovanom „Zápase storočia“ triumfoval rodák z Dunajskej Stredy Attila Végh nad najlepším český bojovníkom Karlosom Vémolom. Zápas trval iba 127 sekúnd, po ktorých Végh knokautoval svojho súpera.

Papierovým favoritom bol Vémola, ale svojim výkonom zaostal za očakávaniami. Végh bol od začiatku súboja veľmi aktívny, ľahký na nohách a napokon uštedril „Terminátorovi“ prvú prehru od augusta 2015.

„Tvrdo sme s tímom pracovali, všetkým ďakujem. Mal som štvormesačnú prípravu – bolo to doslova týranie. Takúto prípravu som nikdy nemal, Karlos ma nemohol ničím prekvapiť,“ povedal v televíznom rozhovore Végh.

Slovenský bojovník takisto priznal, že v „Zápase storočia“ očakávala verejnosť jeho prehru. „Okrem môjho tímu, rodiny a verných fanúšikov mi nikto neveril. Hovorili mi, že aj keď prehráš, tak budeš náš šampión. Nakoniec to však vyšlo. Teraz potrebujem oddych, s manželkou čakáme bábätko, ale s kariérou rozhodne nekončím,“ skonštatoval v bezprostrednej reakcii po zápase Végh.

Attila Végh upravil svoju bilanciu v profesionálnej kariére na 33 víťazstiev, deväť prehier a dve remízy. Zároveň dostal v pražskej O2 Arene otázku aj ohľadom možnej odvety s Karlosom Vémolom, pri ktorej sa mu trošku zaplietol jazyk. „Ja takéto veci neriešim, na to máme ešte čas. Hlavne teraz je, že ‚spln sa mi senil‘ a som veľmi šťastný,“ dodal Végh.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Attila VéghKarlos Vémola