Aukcia so sloganom Just umenie ponúkne 84 diel

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Siedmy ročník benefičnej aukcie súčasného slovenského umenia so sloganom Just umenie sa uskutoční 28. októbra o 18:00 v priestoroch Zoya Gallery. Jej cieľom je zblíženie sveta vizuálneho umenia so svetom zberateľstva a umeleckého trhu. Zbierku tvorí 84 diel od 40 umelcov, napríklad Jána Bergera, Martina Sedláka, Juliána Filu, Milana Adamčiaka, Erika Bindera, Petry Feriancovej či tohtoročného víťaza Ceny Oskára Čepana 2009 Andrása Cséfalvaya. Snahou pri zostavovaní kolekcie dražených diel bolo ukázať to najzaujímavejšie, čo v súčasnosti vzniká v slovenských ateliéroch a predstaviť tieto diela verejnosti.

Reprezentatívnu kolekciu vystavili týždeň pred dražbou, teda od 21. októbra. K dispozícii bude aj plnofarebný katalóg s reprodukciami ponúkaných diel a základnými informáciami o autoroch, autorkách a dražených dielach, ktorý vytvoril držiteľ Národnej ceny za dizajn 2009 Juraj Sukop.

Výťažok z aukcie pôjde do grantového programu Nadácie, určeného na podporu projektov v oblasti súčasného umenia. Takto získalo podporu vyše tridsať výstavných projektov a rovnaké množstvo publikovaných katalógov, vysvetlila jedna z kurátoriek aukcie Alexandra Kusá.

Agentúru SITA informovala Petra Rusnáková z Media & Communication Consulting.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Rusnáková